Категорія
Новини
Дата

Соцмережа X гальмувала доступ до сайтів, які не подобаються Ілону Маску – WP

Компанія X (раніше Twitter) обмежувала доступ до сайтів ЗМІ та соцмереж, які критикував власник компанії Ілон Маск, пише The Washington Post із посиланням на результати власного аналізу.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Користувачі Twitter, які переходили за посиланнями на сайти, чекали близько пʼяти секунд, перш ніж сторінка завантажувалася, повідомило видання. 
  • Падіння швидкості завантаження сторінок зафіксоване при переході на сайти The New York Times, Facebook, Instagram, Bluesky, Substack, Reuters. 
  • Як зазначає WP, з усіма цими сайтами Маск конфліктував або конкурував Х.
  • Водночас більшість інших сайтів, наприклад The Washington Post, Fox News і YouTube, завантажувалися за секунду або менше.
  • Після того, як WP повідомила про обмеження, час затримки доступу до сайтів знизився до нуля. 
  • Маск, який називає себе «абсолютним прихильником свободи слова», не відповів на запит про коментар. X також не прокоментувала новину. 

Контекст

Інтернет-компанії вкладають мільйони доларів, щоб забезпечити якнайшвидше відкриття сторінок своїх сайтів. Навіть незначні затримки можуть призвести до різкого падіння трафіку, що забирає рекламні доходи у компаній. 

Дослідження Google, проведене у 2016 році, показало, що 53% користувачів залишають сайт, якщо його завантаження займає понад три секунди. 

Співрозмовник WP, знайомий з роботою NYT, повідомив, що після початку обмежень газета зафіксувала падіння трафіку з сайту X.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні