Категорія
Новини
Дата

Співвласник АТБ Буткевич за вісім років інвестував у видобувні проєкти $100 млн. Два з них презентували в Лондоні

Група BGV та її засновник Геннадій Буткевич за вісім років інвестували понад $100 млн в українські гірничодобувні проєкти. Про це сказав Сергій Войцеховський, член Ради директорів BGV Group Management, презентуючи проєкти групи на URC 2023 у Лондоні, повідомила пресслужба BGV.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • BGV представила два найбільших проєкти інвестиційної групи, серед яких Балахівське родовище графіту у Кіровоградській області та Пержанське родовище берилієвих руд у Житомирській області.
  • За словами Войцеховського, інвестиції у видобуток та подальша обробка сировини є одним із головних фокусів компанії. Група BGV та Геннадій Буткевич за вісім років інвестували понад $100 млн в українські гірничодобувні проєкти, «які потенційно виведуть Україну в світові лідери за окремими сировинними напрямами», зазначив він.  
  • Войцеховський розповів, що за Балахівським проєктом команда BGV наразі виконує другий етап пілотних випробовувань збагачувальної фабрики та завершує проєкт виробничого комплексу й дослідно-промислові випробування графіту. 
  • У 2024 році компанія планує розпочати будівництво одного з найбільших виробничих комплексів у Європі, потенційна потужність якого становитиме 50 000 т графітового концентрату на рік та 19 000 т сферичного графіту для літій-іонних батарей. Це може покрити значну частину потреб ринку ЄС, заявив Войцеховський, посилаючись на експертну оцінку.
  • Також він розповів про Пержанське комплексне родовище берилію, запаси якого становлять 2,34 млн т руди. За словами Войцеховського, комплексність родовища надає можливість супутнього видобутку цинку, рідкоземельних елементів та інших критичних матеріалів. 
  • Наразі команда BGV веде роботу над попереднім техніко-економічним обґрунтуванням (PFS) і незабаром буде готова офіційно представити інвесторам його результати, йдеться у пресрелізі BGV.

Контекст

BGV Group Management – інвестиційна компанія власника Геннадія Буткевича, яка розвиває бізнеси та проєкти в секторах видобутку, переробки, енергоефективності, ритейлу та девелопменту.

Forbes оцінює статки Буткевича в $530 млн. Він володіє АТБ і вкладає в родовища рідкоземельних металів, урану і графіту в Житомирській і Кіровоградській областях. Буткевичу також належать Спортивний клуб «Восход» і Кінний клуб сімейного типу Equides Club, де проводять змагання з гольфу і боксу.

Влітку 2021 року BGV Group придбала футбольний клуб «Полісся», який у сезоні 2022-2023 років виборов собі місце в Українській Премʼєр-Лізі.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні