Категорія
Новини
Дата

Справедливий розподіл електроенергії між споживачами контролюватиме спеціальна комісія – Міненерго

Керівники операторів системи розподілу (ОСР) відповідатимуть за недотримання справедливої та рівномірної черговості розподілу електроенергії між споживачами. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко на спеціальній нараді в Міненерго. Контролюватиме дотримання графіків спеціальна комісія, йдеться в повідомленні міністерства. 

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Галущенко наголосив, що минулого тижня кількість скарг від споживачів щодо недотримання графіків та несправедливості у черговості відключень зросла вдвічі. «І аналіз, який Міненерго провело спільно з НКРЕКП та Держенергонаглядом, свідчить, що невдоволення громадян обґрунтоване. Серед регіонів, по яких надходить найбільше скарг, – Київ, Київська область, Полтава і Львів», – зазначив він.
  • «Якщо будуть встановлені факти зловживань, керівники компаній будуть нести персональну відповідальність», – підкреслив міністр.
  • Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський наголосив, що комісія запроваджує персональну відповідальність керівників ОСР за невиконання нормативних документів щодо введення обмежень споживання.
  • На виконання наказу Міненерго інспекція разом із представниками НКРЕКП, Укренерго та СБУ проводитиме позапланові перевірки дотримання графіків відключення електроенергії. 
  • Уповноважені представники відповідних структур чергуватимуть на диспетчерських пунктах ОСП та ОСР в ранкові та вечірні пікові години для контролю за дотриманням графіків.

Контекст

Наразі майже в усіх областях і великих містах України діють екстрені відключення електроенергії. В Укренерго заявляють, що дефіцит електроенергії в енергосистемі поступово скорочується і наразі становить трохи менш ніж 30%.  

У компанії заявили, що поступово зростає потужність генерації, що дасть змогу дещо зменшити дефіцит в енергосистемі.

Зазначається, що до всіх операторів системи розподілу (обленерго) доведені ліміти споживання по кожній області. Перевищення лімітів споживання призводить до необхідності застосування аварійних відключень для уникнення перевантаження мереж та забезпечення балансу в енергосистемі.

23 листопада Росія здійснила сьомий масований обстріл української енергетичної інфраструктури. З більш як 70 випущених ракет 51 було збито силами ППО. Два десятки влучили в обʼєкти інфраструктури в Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі. 

На Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС спрацював аварійний захист, внаслідок чого всі енергоблоки були автоматично відключені. 

Російські ракетні удари по енергетичній інфраструктурі призвели до відключення електроенергії не лише в Україні, а й на половині території сусідньої Молдови.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні