Категорія
Новини
Дата

США обмежили продаж компʼютерних високотехнологічних чипів у Росію й Китай – NYT

Адміністрація президента США Джо Байдена ввела нові обмеження на продаж деяких високотехнологічних комп’ютерних чипів Китаю та Росії. Це усуне ризик їх використання з воєнною метою, пише The New York Times

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Згідно із матеріалом, нові обмеження стосуються високоякісних моделей чипів, відомих як графічні процесори або GPU, які продаються компаніями Кремнієвої долини Nvidia та Advanced Micro Devices.
  • Такі продукти спочатку були розроблені для рендерингу зображень у відеоіграх, але в останнє десятиліття широко застосовувалися в найбільших суперкомп’ютерах, які використовуються вченими та інтернет-компаніями для таких програм, як розпізнавання мови та об’єктів на фотографіях.
  • Суперкомп’ютери використовуються в програмах, які включають розробку зброї та збір розвідданих. 
  • Технологію на основі штучного інтелекту також все частіше використовують з такою метою, як ідентифікація облич у відеозображеннях.
  • Нові обмеження є частиною холодної війни між Китаєм і США за першість у передових технологіях. 
  • Адміністрація Байдена, спираючись на обмеження, запроваджені за часів колишнього президента Дональда Трампа, ухвалила заходи, спрямовані на обмеження доступу таких компаній, як китайська Huawei, до передових чипів та іноземного виробництва напівпровідників. Китай розробив багато чипів самостійно, але загалом покладається на заводи в Тайвані для виробництва найдосконаліших моделей.

Контекст

Nvidia, найбільший виробник графічних процесорів, заявила, що уряд тепер вимагатиме від неї отримання експортних ліцензій для продажу двох високопродуктивних чіпів, що використовуються із серверними системами в центрах обробки даних. 

Уряд заявив, що нова вимога усуне ризик того, що ці продукти можуть бути використані або перенаправлені з воєнною метою у Китаї та Росії, кажуть у компанії.

У AMD заявили, що не вірять, що обмеження вплинуть на її бізнес.

Міністерство торгівлі Китаю в четвер звинуватило США у «зловживанні заходами експортного контролю для обмеження експорту товарів, повʼязаних із напівпровідниками».

Reuters повідомляє, що такі рішення – не перший випадок, коли США намагаються перекрити постачання чіпів китайським фірмам. У 2020 році адміністрація колишнього президента Дональда Трампа заборонила постачальникам продавати чіпи, виготовлені з використанням американських технологій, технологічному гіганту Huawei без спеціальної ліцензії.

Без американських чіпів від таких компаній, як Nvidia та AMD, китайські організації не зможуть рентабельно виконувати передові обчислення, що використовуються для розпізнавання зображень та мовлення серед багатьох інших завдань.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні