Сполучені Штати в середу, 8 березня, отримали ордер на арешт літака Boeing, що належить російській нафтовій компанії «Роснафта», повідомило міністерство юстиції США. Вартість літака перевищує $25 млн, пише Reuters.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Окружний суд США Східного округу Нью-Йорка санкціонував вилучення на підставі порушень експортного контролю та санкцій проти Росії, заявило міністерство юстиції.
- Головний виконавчий директор «Роснафти» Ігор Сєчин, давній союзник президента Росії Володимира Путіна, потрапив під санкції США.
- За даними Мінʼюсту, з моменту набуття чинності санкціями літак Boeing 737-7JU американського виробництва вилітав і повертався до Росії як мінімум сім разів.
- «Порушивши експортний контроль міністерства торгівлі, «Роснафта» перетворила свій літак на контрабанду», – заявив представник міністерства юстиції Ендрю Адамс.
- Востаннє літак Boeing був у Сполучених Штатах у березні 2014 року, і передбачається, що він перебуває в Росії чи прямує до неї чи з неї, додали в міністерстві юстиції.
- «Сьогоднішні примусові заходи демонструють, що російським компаніям і олігархам доводиться розплачуватись за грубе ухилення від санкцій, введених Сполученими Штатами у відповідь на невиправдану війну проти народу України», – заявив прокурор США Бреон Піс.
Контекст
Ігор Сєчин — один з найвпливовіших олігархів в Росії та друг Володимира Путіна, з яким він працює поруч з початку 90-х років. Через санкції ЄС, під які потрапив Сєчин, на початку березня Франція затримала іншу яхту мільярдера – 86-метрове судно Amore Vero вартістю $120 млн.
Офіційно Сєчин володіє лише акціями «Роснефти». Але судячи з відкритих документів, повідомлень російських ЗМІ й оцінки вартості його яхт, виконаної компанією VesselsValue, Сєчин – володар статків у розмірі не менше $800 млн. У стільки Forbes оцінював його до 28 лютого, коли Євросоюз ввів санкції.
Навесні 2022 року влада Іспанії затримала мега-яхту Crescent вартістю $600 млн. 135-метрове судно, ймовірно, належить керівнику російського нафтового гіганта «Роснафта» Ігорю Сєчину.
Сєчин і його діти – Іван, проти якого США ввели санкції 24 лютого, Інга та Варвара – за повідомленнями, володіють нерухомістю на Рубльовському шосе. Газета «Відомості» 2014-го писала, що глава «Роснефти» почав будувати там особняк на ділянці площею понад 28 000 кв. м. Наступного року діти купили 32 000 кв. м землі по сусідству. «Відомості» повідомляли, що на цю нерухомість витрачено загалом $110 млн.
Сєчин вийшов на бізнес-сцену в лютому 2003-го. Разом із тодішнім президентом «Роснефти» Сергієм Богданчиковим він уклав угоду з купівлі за $623 млн нафтової компанії «Северная нефть», яка мала багаті родовища на російській півночі. Для держкомпанії це був надзвичайний крок.
Перші санкції проти Сєчина США ввели 2014-го, після анексії Криму. Полювання за його супер’яхтами влада Франції та Іспанії розпочала тільки в березні 2022-го, через кілька тижнів після того він потрапив до санкційного списку ЄС.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.