Категорія
Новини
Дата

США викрили глобальну мережу, яка допомагала ВПК Росії ухилятися від санкцій

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадило обмеження проти 22 фізичних та юридичних осіб у різних країнах. Вони були мережею, яка підтримувала військово-промисловий комплекс Росії і сприяла ухиленню від санкцій, повідомляє відомство.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Сьогоднішні обмеження є частиною стратегії США щодо припинення ухилення від санкцій по всьому світу, закриття ключових каналів заповнення, виявлення посередників та посібників та обмеження доступу Росії до доходів, необхідних для ведення війни в Україні. 
  • За останній рік Міністерство фінансів наклало санкції на понад 100 фізичних та юридичних осіб, які займаються діяльністю, спрямованою на обхід міжнародних санкцій та експортного контролю, запроваджених щодо Росії.
  • «Відчайдушні спроби Росії використовувати маріонетки для обходу санкцій США демонструють, що санкції значно ускладнили і здорожчали російському військово-промисловому комплексу поповнення запасів військової машини Путіна», – заявив заступник міністра фінансів Воллі Адейемо. 
  • Сьогоднішні заходи стосуються мережі з ухилення від санкцій, очолюваної торговцем зброєю з Росії та Кіпру Ігорем Зіменковим. Її учасники («мережа Зіменкова») брали участь у проєктах, повʼязаних із оборонними можливостями Росії, включаючи постачання високотехнологічних пристроїв. Деякі члени мережі також підтримувала державні російські оборонні підприємства Рособоронекспорт і «Ростех». 
  • Ігор Зіменков тісно співпрацював зі своїм сином Джонатаном Зіменковим і широкою мережею фізичних та юридичних осіб, яка дозволяла продавати російські оборонні товари урядам третіх країн. Зіменкови вели пряме листування з російськими оборонними фірмами, які перебувають під санкціями. Крім того, вони брали участь у кількох угодах щодо забезпечення російської кібербезпеки та продажу гелікоптерів за кордон, а також безпосередньо взаємодіяли з потенційними клієнтами Рособоронекспорту, щоб забезпечити продаж російської військової техніки. Крім того, Ігор Зіменков підтримав білоруський ВПК.
  • Мережа використовувала підставні компанії для перекачування грошей, намагаючись зберегти законний вигляд. Нині все майно підсанкційних осіб, яке знаходиться у США, заарештоване.

Контекст

Вашингтон ввів кілька пакетів санкцій проти Росії у відповідь на її вторгнення в Україну 24 лютого і неодноразово попереджав про ризик ухилення від санкцій.

У жовтні США пригрозили запровадити санкції проти фізосіб, країн та компаній, які постачають боєприпаси Росії або підтримують її військово-промисловий комплекс. Таким чином Вашингтон прагне посилити тиск на Москву через війну в Україні.

Того ж місяця спецслужби Великої Британії повідомили про закінчення боєприпасів у армії РФ. Зокрема, керівник Центру урядового звʼязку Великої Британії (GCHQ) Джеремі Флемінг стверджує, що в Росії закінчується зброя, і росіяни тепер бачать, що вторгнення до України було помилково оцінено.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні