Стартап Ілона Маска xAI прагне залучити $6 млрд від інвесторів, щоб конкурувати з OpenAI – FT /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Стартап Ілона Маска xAI прагне залучити $6 млрд від інвесторів, щоб конкурувати з OpenAI – FT

Getty Images

Cтартап xAI Ілона Маска веде переговори про залучення до $6 млрд, оскільки мільярдер сподівається на глобальних інвесторів, зокрема Гонконгу, для фінансування його проєкту – конкурента OpenAI, пише Financial Times.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • За словами джерел, останніми тижнями стартап мільярдера в галузі штучного інтелекту привернув увагу багатих людей та інвесторів по всьому світу.
  • Три джерела, знайомі з переговорами, сказали, що Маск сподівається залучити до $6 млрд нового акціонерного капіталу для xAI за запропонованої оцінки $20 млрд. Проте інформатори попередили, що переговори тривають і Маск все ще перевіряє апетит інвесторів на такі великі суми.
  • Одна людина повідомила, що стартап націлився на суверенні фонди добробуту на Близькому Сході, тоді як інші сказали, що були перемовини із інвесторами у Японії та Південній Кореї.
  • Водночас збір грошей у Гонконгу для американської фірми, що займається штучним інтелектом, може стати політично небезпечним процесом у міру зростання геополітичної напруженості.
  • У грудні компанія xAI Маска запустила свій перший продукт – чат-бота Grok, який навчається з використанням постів у соціальних мережах на X, що дозволяє йому давати більш актуальні відповіді, ніж конкуренти.
  • За словами одного з джерел, Morgan Stanley координує збір коштів. 

Контекст

Маск був одним з інвесторів-засновників OpenAI, але пішов із компанії в 2018 році через розбіжності з генеральним директором Семом Альтманом. У липні минулого року він заснував власну компанію в галузі штучного інтелекту, скаржачись на те, що такі конкуренти, як OpenAI, Microsoft і Google, цензурують свої продукти штучного інтелекту і недостатньо приділяють увагу заходам безпеки.

Масштаб збору коштів свідчить про величезні витрати, необхідні для розробки генеративного штучного інтелекту. Моделі, які за секунди створюють текст, зображення і код, потребують величезних обчислювальних потужностей, обсягів даних та нових чипів.

OpenAI лише від Microsoft залучив близько $13 млрд. Інші стартапи, такі як Anthropic та Cohere, також залучили мільярди доларів від таких компаній, як Google, Amazon, та провідних груп венчурного капіталу Кремнієвої долини.

OpenAI перебуває в процесі вторинного продажу акцій деяких своїх співробітників у рамках угоди, яка оцінює бізнес у $86 млрд.

У грудні xAI Маска подала до Комісії з цінних паперів та бірж США документи, що свідчать про те, що вона прагне залучити $1 млрд фінансування від інвесторів в акціонерний капітал. У січні агентство Bloomberg повідомляло, що компанія залучила $500 млн. Маск заявив у X, що це «фейкова новина».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні