Страйк на кордоні. Польські перевізники планують заблокувати рух вантажівок на ще одному пункті пропуску /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Страйк на кордоні. Польські перевізники планують заблокувати рух вантажівок на ще одному пункті пропуску

1 хв читання

Getty Images

Польські перевізники планують поширити блокування руху вантажівок на пункт пропуску «Нижанковичі–Мальховіце», повідомляє Держприкодонслужба із посиланням на непідтверджену інформацію. Там електронна черга з вантажних автомобілів на виїзд з України зросла з 1300 до 2000 автомобілів.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Станом на 23 листопада польські перевізники блокують вʼїзд в Україну 4600 вантажних автомобілів на чотирьох пунктах пропуску.
  • Зокрема, на перед ПП «Медика» на в’їзд в Україну черга з вантажівок налічує близько 1500 авто. 
  • За даними Wiadomosci Rolnicze Polska, у Медиці також триває протест польських фермерів. Спочатку вони планували заблокувати рух через кордон до суботи, але тепер заявляють, що блокада триватиме до 3 січня.
  • Черга вантажних автомобілів на польській стороні ПП «Рава-Руська – Хребенне» становить 600 авто. У системі «еЧерга» наразі зареєстровано 1022 вантажівки.
  • У напрямку в’їзду в Україну черга з вантажних автомобілів на польській стороні ПП «Краківець – Корчова» налічує понад 1700 одиниць.
  • Перед пунктом пропуску «Дорогуск» накопичилося 800 вантажівок на вʼїзд, на виїзд очікує 100 транспортних засобів. У системі «еЧерга» зареєстровано 2239 транспортних засобів на виїзд з України.

Контекст

З 6 листопада перевізники з Польщі розпочали страйк на кордоні з Україною, заблокувавши три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: «Корчова – Краковець», «Гребенне – Рава-Руська» та «Дорогуськ – Ягодин». Що означає перекриття трьох найбільших пунктів пропуску з Польщею для української економіки та чи можливо знайти компроміси з польськими мітингарями – читайте в редакційному матеріалі Forbes.

22 листопада представники польських перевізників вирішили продовжити блокаду пункту пропуску (ПП) «Ягодин – Дорогуськ» до 1 лютого 2024 року, написав один із лідерів польських перевізників Рафал Меклер.

Водночас Європейська Бізнес Асоціація (EBA) із посиланням на експрес-опитування серед 55 членських компаній проінформувала, що в середньому один день простою через страйк на польсько-українських пунктах пропуску вартує одній компанії втрат у розмірі близько 1 млн грн

За оцінкою Федерації роботодавців, наразі економіка зазнала понад €400 млн збитків від блокування кордону, повідомив віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін.

23 листопада блокування руху вантажівок почалось і перед пунктом пропуску «Медика», суміжному з українським ПП «Шегині».

Заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка повідомив, що Україна хоче розблокування експортних маршрутів через Польщу, перш ніж провести переговори з Варшавою та Єврокомісією стосовно припинення протестів польських перевізників. За його словами, блокування кордону придушує український бізнес.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні