Категорія
Новини
Дата

Суд конфіскував квартиру посадовиці митниці, яка не змогла довести, що набула її чесно

Вищий антикорупційний суд конфіскував у посадовиці митного поста «Львів – Північний» Галицької митниці квартиру, оскільки вона не змогла довести, що набула її чесно. Про це повідомила пресслужба ДБР.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Квартиру у понад 100 кв. м, яка коштувала на момент придбання у 2020 році 1,86 млн грн, суд визнав необґрунтованим активом, який підлягає конфіскації, йдеться у повідомленні.
  • ДБР передало до САП інформацію щодо необґрунтованості активів посадовиці. Зазначається, що працівники ДБР та прокурори зібрали достатньо доказів для звернення до суду щодо їх конфіскації. 
  • «Зокрема, недоброчесність посадовиці підтвердив і моніторинг способу її життя, який здійснило Національне агентство з питань запобігання корупції», – зазначається у повідомленні.
  • Посадовиця митниці вказала у декларації, що квартиру отримала у подарунок від матері. Аналіз майнового стану та доходів сім’ї чиновниці показав, що вона не мала фінансової можливості придбати цю квартиру, зазначили в ДБР.

Контекст

В інтервʼю Forbes очільник НАЗК Олександр Новіков раніше заявляв, що агентство має намір цього року перевірити 300 000 декларацій держслужбовців в автоматичному режимі. Перевірка передбачатиме порівняння даних, внесених у декларації, з інформацією з публічних реєстрів.

НАЗК вже створило систему, що звіряє дані декларації з даними реєстрів, розповідає Новіков. «Наразі у нас працює робоча група, яка має забезпечити перевірку 300 000 декларацій в автоматичному режимі, – сказав він. – Нині ми ведемо консультації з власниками реєстрів».

За словами голови НАЗК, фахівці агентства перевіряють дані щодо придбання дорогого житла і транспортних засобів не тільки публічними службовцями, а й їхніми родичами. 

Як приклад він навів справу прокурорки з Вінницької області , яка придбала квартиру у київському ЖК «Французький квартал» вартістю 1 млн грн та оформила її того самого дня на свою бабусю. «Ми це виявили та направили у САП матеріали щодо конфіскації у неї цього житла», – розповів Новіков.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні