Вищий земельний суд Відня задовольнив апеляцію українського бізнесмена Дмитра Фірташа й ухвалив рішення про перегляд справи щодо його екстрадиції до США. Рішення було оголошене в пʼятницю, 16 червня, пише «Укрінформ».
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Відтак рішення Вищого земельного суду Відня від лютого 2017 року скасовується. Тепер Земельний суд Відня з кримінальних справ наново розглядатиме питання про можливість екстрадиції Дмитра Фірташа «на підставі нових свідчень», йдеться в рішенні суду.
- Суд повідомив, що тепер суд першої інстанції – Земельний суд Відня у кримінальних справах – «повинен буде прийняти рішення по суті – чи є екстрадиція прийнятною чи неприйнятною». Також має бути перевірено, «чи володіє Дмитро Фірташ дипломатичним імунітетом».
- «У випадку прийняття юридичного рішення про допустимість екстрадиції, федеральний міністр юстиції повинен буде вирішити, чи буде вона здійснена. Якщо буде прийнято юридичне рішення про неприйнятність екстрадиції, то екстрадиція не розглядатиметься», – йдеться в заяві Вищого земельного суду Відня.
Контекст
Фірташа затримали у Відні 12 березня 2014 року на запит Мінʼюсту США. Його підозрюють у хабарництві з метою отримання дозволу на видобуток титанової сировини в Індії. Готову продукцію планували продавати базованій у Чикаго (США) компанії Boeing.
Через тиждень після затримання Земельний суд Відня звільнив Фірташа під рекордну для цієї країни заставу – €125 млн та підписку про невиїзд з Австрії. Заставу вніс російський олігарх Василь Анісімов.
У лютому 2017 року Вищий земельний суд Відня постановив, що екстрадиція Фірташа до США є допустимою. Але перед цим було протилежне рішення Земельного суду Відня з кримінальних справ, на яке прокуратура Відня подала апеляцію.
У липні 2019 року Верховний суд Австрії погодився з оцінкою Вищого земельного суду Відня, що політичні мотиви при видачі ордера на арешт не були доведені.
Водночас у червні 2019 року Фірташ подав клопотання про перегляд екстрадиційної процедури і надав численні нові документи, у тому числі письмові свідчення свідків.
Земельний суд Відня з кримінальних справ відхилив прохання про повторний розгляд справи у березні 2022 року.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.