Категорія
Новини
Дата

Суд Відня постановив переглянути справу про екстрадицію Фірташа до США

Вищий земельний суд Відня задовольнив апеляцію українського бізнесмена Дмитра Фірташа й ухвалив рішення про перегляд справи щодо його екстрадиції до США. Рішення було оголошене в пʼятницю, 16 червня, пише «Укрінформ».

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Відтак рішення Вищого земельного суду Відня від лютого 2017 року скасовується. Тепер Земельний суд Відня з кримінальних справ наново розглядатиме питання про можливість екстрадиції Дмитра Фірташа «на підставі нових свідчень», йдеться в рішенні суду. 
  • Суд повідомив, що тепер суд першої інстанції – Земельний суд Відня у кримінальних справах – «повинен буде прийняти рішення по суті – чи є екстрадиція прийнятною чи неприйнятною». Також має бути перевірено, «чи володіє Дмитро Фірташ дипломатичним імунітетом».
  • «У випадку прийняття юридичного рішення про допустимість екстрадиції, федеральний міністр юстиції повинен буде вирішити, чи буде вона здійснена. Якщо буде прийнято юридичне рішення про неприйнятність екстрадиції, то екстрадиція не розглядатиметься», – йдеться в заяві Вищого земельного суду Відня.

Контекст

Фірташа затримали у Відні 12 березня 2014 року на запит Мінʼюсту США. Його підозрюють у хабарництві з метою отримання дозволу на видобуток титанової сировини в Індії. Готову продукцію планували продавати базованій у Чикаго (США) компанії Boeing. 

Через тиждень після затримання Земельний суд Відня звільнив Фірташа під рекордну для цієї країни заставу – €125 млн та підписку про невиїзд з Австрії. Заставу вніс російський олігарх Василь Анісімов.

У лютому 2017 року Вищий земельний суд Відня постановив, що екстрадиція Фірташа до США є допустимою. Але перед цим було протилежне рішення Земельного суду Відня з кримінальних справ, на яке прокуратура Відня подала апеляцію. 

У липні 2019 року Верховний суд Австрії погодився з оцінкою Вищого земельного суду Відня, що політичні мотиви при видачі ордера на арешт не були доведені.

Водночас у червні 2019 року Фірташ подав клопотання про перегляд екстрадиційної процедури і надав численні нові документи, у тому числі письмові свідчення свідків. 

Земельний суд Відня з кримінальних справ відхилив прохання про повторний розгляд справи у березні 2022 року.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні