Індекс світових цін продовольчої агенції ООН у квітні становив 127,2 пункту, що вище на 0,8 пункту (0,6%) показника за березень, йдеться у повідомленні ФАО. Водночас цей показник на 31,2 пункту нижчий за рівень квітня минулого року.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Головними чинниками цього невеликого зростання значення у квітні було різке підвищення індексу цін на цукор, а також підвищення індексу цін на мʼясо, тоді як ціни на зернові, молочну продукцію та олії продовжили зниження.
- Індекс цін на мʼясо Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) у квітні становив 114,5 пунктів, що на 1,5 пункту вище березневого показника.
- Водночас індекс цін на цукор склав 149,4 пункту, що на 22,4 пункту більше, ніж у березні. Цей показник, зростання якого триває третій місяць поспіль, досяг найвищого значення з жовтня 2011 року.
- У квітні світові ціни на пшеницю впали на 2,3%, досягнувши найнижчого рівня з липня 2021 року, основними чинниками цього стали великі обсяги експортної пропозиції з боку РФ та Австралії.
- Зниженню загальної напруженості на ринках також допомогли сприятливі для розвитку культур умови в Європі. Важливу роль відіграло і досягнення наприкінці квітня угоди, яка дозволяє транзит зернових з України через країни Євросоюзу, що на початку місяця запровадили обмеження на імпорт.
Контекст
Через війну в Україні виникли проблеми з експортом агропродукції, що призвело до підвищення світових цін на продовольство на початку 2022 року. Україні вдалося частково спрямувати експорт через ЄС. 22 липня минулого року в Туреччині підписано угоду про вивезення зерна та іншого продовольства з портів України. 18 березня угоду продовжили ще на 120 днів.
У березні 2023 року світові ціни на продовольство знизилися відносно показників лютого, йдеться у повідомленні Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Індекс продовольчих цін сягнув показника 126,9 пункту – на 20,5% нижче за рекордні показники на початку війни в Україні. Зниження цін фіксувалося протягом 12 місяців поспіль. У лютому індекс становив 129,8 пункту. Це найнижчий показник із липня 2021 року.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.