Категорія
Новини
Дата

SWIFT анонсувала тестування транзакцій із цифровими валютами

1 хв читання

Міжнародна система грошових переказів SWIFT випробує транзакції токенізованих активів і цифрових валют у режимі реального часу в 2025 році, пише 3 жовтня Reuters із посиланням на інформацію від компанії. Це може стати останнім кроком у повільній інтеграції таких активів у глобальну фінансову систему.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Деталі

  • Банки та керівники активами вивчають можливість «токенізації» традиційних активів, таких як облігації, протягом декількох років.
  • Вони розраховують, що за допомогою токенів на основі блокчейна торгівля стане швидшою, дешевшою та ефективнішою, зокрема й завдяки виключенню посередників, які беруть участь у багатьох угодах. 
  • Близько 90% центральних банків світу також тестують цифрові валюти центральних банків (CBDC), цифрові версії фіатних грошей, які полегшують торгівлю токенізованими активами. 
  • SWIFT, що відіграє важливу роль у глобальній банківській системі, була залучена у випробування як CBDC, так і токенізованих активів. У березні компанія оголосила про запуск нової платформи для підʼєднання CBDC, що розробляються, до діючої фінансової системи.
  • «Зараз ми бачимо попит у галузі на перехід від цієї (випробувальної) фази до того, щоб цифрові активи справді рухалися, і щоб вони мали контрагента, який сплачував би їм реальними грошима. Це етап, до якого ми переходимо наступного року, хоча й у контрольованому режимі», – заявив Нік Керіган, керівник відділу інновацій SWIFT.

Контекст

Попри великий потенціал, роздробленість ринку стримує його, і далеко не всі ініціативи просунулися за межі внутрішніх систем банків.

Популярність CBDC зростає у всьому світі. Криза COVID-19 спричинила зміщення платіжних звичок у бік цифрових, безконтактних платежів та електронної комерції через пізніше спростований ризик того, що банкноти є способом передачі інфекції. Криптовалюти, розроблені приватними організаціями або неформальними спільнотами (наприклад біткоїн), зазнали значного розвитку та збільшення вартості. 

У відповідь на це 87 країн, що представляють понад 90% світового ВВП, зараз вивчають вплив цифрових валют центральних банків. Більше про це читайте тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні