Платформа Telegram напередодні заблокувала низку офіційних ботів, які протидіяли військовій агресії Росії проти України, повідомляло Головне управління розвідки Міноборони. Згодом доступ до ботів було відновлено, повідомили Forbes Ukraine у Мінцифрі.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- ГУР заявляло, що блокування відбулось всупереч правил та публічних заяв, які керівництво Telegram декларувало.
- Водночас у розвідці наголосили, що попри блокування боту – персональні дані в безпеці.
- «Втім, попереджаємо, що ворог створює боти зі схожими назвами. Не надсилайте на них жодних персональних даних», – сказано у повідомленні.
- ГУР відновлює роботу бота на інших платформах.
- Також Telegram заблокував бота СБУ та офіційного бота Мінцифри «єВорог», повідомив Центр стратегічних комунікацій. Через «єВорог» можна було повідомляти про виявлення російської техніки чи окупантів, відправляти точну геолокацію їхнього розташування, а також фото та відео.
- Оновлено. У Мінцифри повідомили Forbes Ukraine, що боти вже розблоковані.
Контекст
За час великої війни третина українців звикли читати новини в Telegram. Топові канали мають понад 1 млн підписників і обганяють традиційні медіа. Хоча здебільшого канали анонімні, а якість новин інколи сумнівна, доходи власників найбільших сіток можуть доходити до $1 млн на місяць. Як працює цей бізнес – у матеріалі Forbes Ukraine.
Месенджер Telegram має 900 млн користувачів і наближається до прибутковості, заявив у березні засновник Павло Дуров в інтервʼю Financial Times. Додаток для обміну повідомленнями заробляє сотні мільйонів доларів на рекламному бізнесі, сказав він.
З кінця березня 2024-гоЦентр протидії дезінформації (ЦПД) при Раді нацбезпеки, СБУ та нардепи розробляють законопроєкт про посилення відповідальності за поширення російської пропаганди в медіа під час війни, розповів Forbes керівник ЦПД Андрій Коваленко. Регулювати ворожу дезінформацію планують і в класичних ЗМІ, і в соцмережах. Детальніше – читайте тут.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.