Категорія
Новини
Дата

«Зростання індустрії буде на одиниці відсотків, а не на 20%». Віцепрезидент EPAM назвав свій прогноз росту IT-галузі на 2023 рік

Українська ІТ-індустрія у 2023 році продовжить зростати, проте не довоєнними темпами у понад 20%, а на одиниці процентів. Про це в інтервʼю Forbes заявив віцепрезидент у регіоні Центральної та Східної Європи EPAM Юрій Антонюк.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • «Зростання індустрії буде, але на одиниці відсотків, не на 20%, – прогнозує Антонюк. – Темпи росту ЕРАМ будуть аналогічними індустрії». У 2021 році зростання галузі сягнло 36%, тоді як у 2022-му лише на 5,8%.
  • Основними викликами для IT-галузі на 2023 рік топменеджер називає воєнний стан, воєнні дії та ситуацію з критичною інфраструктурою.
  • Передумов для довгострокового сповільнення темпів зростання у найближчі п’ять років Антонюк не бачить. «Я бачу тільки нові можливості», – додає він.
  • У перспективі трьох-пʼяти років Антонюк прогнозує зростання інвестиції в країну. «Україна стала дуже відомою. Багато клієнтів захочуть якщо не допомогти, то хоча б підтримати економіку», – прогнозує додає він. 

Контекст

Українська IT-індустрія збільшила продажі минулого року на $400 млн, або ж на 5,8%, порівняно з мирним 2021-м. ІТ-експорт склав $7,3 млрд. За підсумками ж довоєнного 2021-го зростання склало 36%, обсяг – $6,8 млрд, свідчать дані асоціації IT Ukraine. 

Глобальна сервісна ІТ-компанія EPAM – найбільший ІТ-роботодавець країни. До війни в компанії працювало 12 000 спеціалістів. На початок 2023 року кількість працівників українського офісу склала 11 500 осіб. При цьому EPAM не проводила скорочень – частина працівників переїхали за кордон. 

За підсумками 2022 року дохід глобальної EPAM зріс на 28,4% порівняно з попереднім роком – до $4,8 млрд, свідчать результати фінансової звітності компанії. Чистий прибуток за звітний період скоротився на 62,2 млн – до $419,4 млн.

Фінансові показники українського підрозділу компанія ще не оприлюднювала, наразі вони проходять незалежний аудит. «Оскільки ЕРАМ Україна – значна частина глобального ЕРАМ, можу сказати, що й результати приблизно схожі», – каже Антонюк. 

Був великий вплив початку війни, але продуктивність бізнесу швидко відновилася, додає він.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні