Tesla розробляє суперкомпʼютер Dojo, який може збільшити її капіталізацію на $600 млрд – прогноз Morgan Stanley /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Tesla розробляє суперкомпʼютер Dojo, який може збільшити її капіталізацію на $600 млрд – прогноз Morgan Stanley

1 хв читання

Shutterstock

Суперкомпʼютер Dojo компанії Tesla може призвести до стрибка ринкової вартості автовиробника майже на $600 млрд за рахунок стимулювання впровадження роботаксі та його програмних послуг, пише Reuters із посиланням на аналітиків Morgan Stanley.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Виробник електромобілів у липні розпочав розробку суперкомпʼютера, що використовується для навчання моделей штучного інтелекту для безпілотних автомобілів. Tesla планує витратити понад $1 млрд на Dojo протягом наступного року.
  • Dojo може відкрити нові доступні ринки, які «виходять далеко за рамки продажу автомобілів за фіксованою ціною», заявили аналітики Morgan Stanley.
  • Брокерська компанія з Уолл-стріт підвищила рекомендацію щодо акцій Tesla і зробила їх «кращим вибором», замінивши акції Ferrari, зареєстровані в США. Акції Tesla зросли майже на 5,7%, до $262,63 на премаркеті.
  • Morgan Stanley підвищив цільовий показник за акціями Tesla на 12-18 місяців на 60%, до $400, – найвищого показника серед брокерських компаній Уолл-стріт згідно з даними LSEG – що, за його оцінками, дасть виробнику електромобілів ринкову капіталізацію близько $1,39 трлн.
  • Для порівняння, його поточна ринкова вартість становить близько $789 млрд після того, як у пʼятницю, 8 вересня, акції закрилися на рівні $248,5.
  • Очікується, що Dojo принесе найбільшу вигоду в галузі програмного забезпечення та послуг. Morgan Stanley підвищив оцінку доходів від бізнесу мережевих послуг Tesla до $335 млрд 2040 року з $157 млрд раніше.

Контекст

За підсумками другого кварталу 2023 року глобальні постачання Tesla зросли на 83%. Цьому сприяли як стрімке зниження цін на самі електромобілі, так і значні знижки під час їхнього продажу, оскільки конкуренція на ринку посилюється.

Місяці знижок на електромобілі Tesla вже позначилися на валовій маржі компанії, яка у другому кварталі знизилася до 18,1%. Це – найнижчий показник з другого кварталу 2019 року.

Проте маржа Tesla залишається однією з найвищих у автомобільній промисловості. За даними FactSet, операційна маржа Ford Motor Co. становила близько 4% у 2022-му, а General Motors Co. – близько 6,6%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні