Категорія
Новини
Дата

Торговий оборот РФ з «недружніми» країнами перевищує половину сумарного – дослідження

Торговий оборот Росії з країнами, які не підтримали санкції Заходу, у 2021 році лише наблизився до половини сумарного, пише The Bell з посиланням на дослідження «Фінекспертизи».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • У 2021 році оборот РФ із «нейтральними» та «дружніми» країнами досягнув $360 млрд, або 45,8% усієї зовнішньої торгівлі. 
  • Найбільшим торговим партнером Росії – 36% товарообігу – у 2021 році залишався Євросоюз, на другому місці з 18% був Китай, на третьому з 12,2% – країни СНД.
  • У 48 країн, які підтримали санкції проти Росії, йшло рівно дві третини, або 66,7% ($178,1 млрд) всього російського паливно-енергетичного експорту. У ЄС – 55,2% ($139,4 млрд).
  • Інші основні експортні товари Росії поставляються більше до країн, які не підтримали санкції: продукція металургії (53,4%), добрива та основна хімія (58,2%). А в експорті російського зерна частка країн, що підтримали санкції, – 26,4%.
  • При інтерпретації даних слід враховувати, що паливно-енергетичний експорт Росії перевищував половину (56,4%) сумарного, на метали припадало 10,8%, сільгосппродукцію – 7,6%.

Контекст

2 березня спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН засудила вторгнення Росії в Україну. За резолюцію, яка прямо вимагає від Росії негайно припинити війну та вивести всі свої війська з території України, проголосувала 141 країна. Читайте також: 70% світової економіки проголосувало за вивід російських військ. Проти, крім Росії, – 0,1%.

7 березня РФ затвердила перелік іноземних держав і територій, які «вчиняють щодо Росії недружні дії».

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні