Дональд Трамп /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Дональду Трампу висунули 34 кримінальних звинувачення. Колишній президент США все спростовує

Дональд Трамп Фото Getty Images

Колишнього президента США Дональда Трампа звинувачують в організації схеми з метою підтримки президентської кампанії 2016 року, зокрема, у виплаті грошей за нерозголошення інформації, яка могла викликати небезпечні сексуальні звинувачення, пише The Wall Street Journal. Прокуратура Манхеттена звинуватила Трампа у 34 кримінальних злочинах, повʼязаних із фальсифікацією ділової документації.

Ключові факти

  • Трамп у суді не визнав себе винним, у нього зняли відбитки пальців, а одразу після засідання він попрямував до аеропорту. Трамп неодноразово називав цю справу політично мотивованою і наголосив, що не зробив нічого протизаконного.
  • У 13-сторінковому викладі фактів прокуратура стверджувала, що колишній президент багато років намагався реалізувати «незаконну схему», щоб допомогти своїй кампанії, а потім приховати це. 
  • Зазначається, що Трамп фальсифікував документи, щоб приховати «компрометуючу інформацію від виборців під час президентських виборів 2016 року».
  • Прокуратура послалася на три платежі, зроблені від імені Трампа: $130 000, виплачених порнозірці Стормі Деніелс; $150 000, виплачених колишній моделі Playboy Карен Макдугал компанією American Media, материнською компанією National Enquirer; і $30 000, виплачених американськими ЗМІ колишньому швейцару офісу Трампа, який стверджував, що Трамп є батьком позашлюбної дитини.
  • Деніелс і Макдугал стверджували, що раніше мали сексуальні контакти з Трампом.
  • За даними прокуратури, Трамп, який заперечує сексуальні контакти, пізніше відшкодував адвокату Майклу Коену платіж для Деніелс щомісячними виплатами, замаскованими в бухгалтерських книгах Trump Organization під судові витрати.
  • «Відповідач викликав фальсифікацію ділових записів своїх організацій, щоб приховати свою злочинну поведінку та злочинну поведінку інших осіб», – стверджує сторона обвинувачення.
  • 34 пункти обвинувального висновку стосуються звинувачень в 11 фальсифікованих рахунках, 12 фальсифікованих записах у головній бухгалтерській книзі та 11 чеках, у яких таємні виплати грошей вказані в якості авансових платежів.

Контекст

Звинувачення Трампа є історичним моментом в американській політиці: вперше колишньому президенту було висунуто звинувачення і він може бути притягнутий до відповідальності за злочин. 

Ситуація ускладнюється тим, що судовий розгляд, найімовірніше, продовжуватиметься, доки Трамп перебуває у передвиборчій кампанії, намагаючись балотуватися на другий президентський термін.

76-річному Трампу навряд чи загрожує увʼязнення, якщо його визнають винним. Звинувачення у фальсифікації ділових записів першого ступеня відносяться до тяжких злочинів класу E, найнижчого рівня, і тягнуть за собою максимальне покарання у вигляді чотирьох років увʼязнення, хоча злочинці, які вперше вчинили такий злочин, зазвичай отримують набагато легше покарання.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні