У Європі зростає кількість біженців з України, найбільше переїхало до Німеччини /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

У Європі зростає кількість біженців з України, найбільше переїхало до Німеччини

1 хв читання

Getty Images

Станом на кінець жовтня у країнах ЄС отримали статус тимчасового захисту 4,24 млн людей з України, повідомляє Євростат. Основними країнами, які їх прийняли, були Німеччина, Польща та Чехія.

Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня

Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням. 

Ключові факти

  • За даними Євростату, Німеччина прийняла 1,2 млн осіб (28,7% від загальної кількості), Польща – 960 620 біженців (22,7%), Чехія – 364 450 (8,6%).
  • Порівняно з кінцем вересня 2023 року кількість бенефіціарів тимчасового захисту від України в ЄС зросла у всіх країнах ЄС, крім Данії, де вона знизилася на 4,5% (менше на 1700 осіб). 
  • Найбільше абсолютне зростання спостерігалося в Німеччині, куди прибуло ще 20 465 осіб (на 1,7% більше), до Чехії – 6490 осіб та у Нідерланди – 4005 біженців.
У Європі зростає кількість біженців з України, найбільше переїхало до Німеччини /Фото 1

Інфографіка: Eurostat

  • Порівняно з населенням кожної країни ЄС найбільша кількість отримувачів тимчасового захисту на 1000 осіб наприкінці жовтня спостерігалася у Чехії (33,7), Естонії, Польщі, Болгарії та Литві, тоді як відповідний показник на рівні ЄС становив 9,5 на 1000 осіб.
  • Станом на 31 жовтня громадяни України становили понад 98% отримувачів тимчасового захисту. Дорослі жінки – майже половину (46,4%) отримувачів тимчасового захисту у ЄС, діти – майже третину (33,4%), а дорослі чоловіки – 20,2% від загальної кількості.

Контекст

Близько 6 млн українців досі перебувають за кордоном через російське вторгнення. Залишитися там назовсім можуть від 1,3 млн до 3,3 млн залежно від оптимістичного чи песимістичного сценарію. Про це йдеться в дослідженні Центру економічної стратегії (ЦЕС), яке ґрунтується на даних двох хвиль соціологічних опитувань, проведених дослідницькою агенцією Info Sapiens у листопаді–грудні 2022-го та квітні–травні 2023 року.

Неповернення українців суттєво впливатиме на українську економіку, яка може втрачати від 2,7% до 6,9% ВВП щорічно, зазначають автори звіту. Більшість вимушених переселенців знайшли прихисток у Польщі та Німеччині. Поїхали з України здебільшого жінки у віці 35–49 років та діти. Хто ці люди і чи планують вони повертатися, читайте тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд