Категорія
Новини
Дата

У Китаї мільярдера Цзяньхуа відправили за ґрати на 13 років і наклали рекордний штраф

Шанхайський суд засудив мільярдера Сяо Цзяньхуа до 13 років позбавлення волі у справі про хабарництво та шахрайство, його компанію Tomorrow Holdings оштрафували на 55 млрд юанів ($8,1 млрд), що є рекордною сумою для Китаю, пише Reuters.

Ключові факти

  • За версією слідства, у 2001–2021 роках Сяо Цзяньхуа та Tomorrow Holdings передавали акції, обʼєкти нерухомості чиновникам, таким чином підкуповуючи їх, щоб уникнути фінансового нагляду. Загальна сума хабарів склала понад 680 млн юанів (близько $100 млн).
  • З 2004 року Сяо and Tomorrow Holdings контролювали кілька фінансових установ та інтернет-фінансових платформ, включаючи збанкрутілий Baoshang Bank, через непрямих акціонерів та анонімних власників.
  • В ухвалі суду зазначено, що Сяо використав незаконні доходи для придбання фінансових установ, торгівлі цінними паперами та для зарубіжних інвестицій.

Контекст

Бізнесмена визнали винним у незаконному привласненні державних депозитів, зловживанні довірою, нелегальному використанні грошей та хабарництві. 

Суд заявив, що Сяо та його компанія «серйозно порушили розпорядження про фінансове управління» і «завдали шкоди фінансовій безпеці держави», тому мільярдера додатково оштрафували на 6,5 млн юанів за ці злочини.

Мільярдера Сяо Цзяньхуа не бачили на публіці з 2017 року, коли китайські агенти викрали його з готелю в Гонконгу та переправили до КНР.

Вважається, що Сяо Цзяньхуа має звʼязки з керівниками Комуністичної партії Китаю.

Матеріали по темі
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні