Категорія
Новини
Дата

У Палаті представників США розглянуть резолюцію про перемогу України у війні з РФ

У Вашингтоні представили двопартійний проєкт резолюції нижньої Палати представників США «Щодо позиції Палати представників стосовно умов перемоги України», повідомила посол України у США Оксана Маркарова. Співавтори документа – члени Палати представників Конгресу – голова Гельсінської комісії республіканець Джо Вілсон та демократ Стів Коен.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Проєкт документа було урочисто представлено на Капітолійському пагорбі, повідомила Маркарова. Вілсон так Коен провели брифінг для преси за участі третього президента України Віктор Ющенка. 

Палата представників США:

  1. підтверджує, що політика США полягає в тому, щоб Україна перемогла вторгнення (РФ. – Ред.) і відновила свої міжнародно визнані кордони 1991 року;
  2. вважає, що мир після перемоги України має бути забезпечений шляхом інтеграції України до НАТО та інших євроатлантичних інституцій, що відповідає довгостроковій політиці США;
  3. заявляє, що США повинні працювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб гарантувати виплату РФ репарацій Україні, допомогу світової спільноти у відновлені України, притягнення керівництва РФ до відповідальності за цю загарбницьку війну, відновити справедливість для жертв злочинів, скоєних РФ під час її вторгнення.
  • Якщо резолюцію схвалить комітет із закордонних справ, то Палата представників США розгляне її у повному складі.
У Палаті представників США розглянуть резолюцію про перемогу України у війні з РФ /Фото 1

Фото з Facebook Оксани Маркарової

Контекст

20 квітня група республіканців у Конгресі підготували спільного листа до президента США Джо Байдена, у якому закликали припинити допомогу Україні у такому форматі, як це було досі. Серед членів конгресу, які підписали листа – трампістка й прихильниця теорії змови QAnon Марджорі Тейлор Грін, а також Ренд Пол, який гальмував виділення допомоги Україні. 

США не мають наміру відмовлятися від підтримки України, яка бореться з повномасштабним вторгненням Росії, заявив 24 квітня радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван.

Він наголосив, що допомога Києву відповідає національним інтересам Вашингтона, а заяви деяких республіканців про те, що Білий дім зосередився на Україні, а не на внутрішніх проблемах США, – безпідставні. 

Білий дім здатний дбати про американський народ та разом із тим відстоювати демократичні цінності в усьому світі, в тому числі «цінності свободи та свободу народу України», заявив Салліван.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні