Категорія
Новини
Дата

У Сумській області викрали 40 вагонів із продукцією під приводом націоналізації російських активів – ДБР

Державне бюро розслідувань заявило про викриття масштабного розкрадання майна українських підприємців, до якого можуть бути причетні посадові особи однієї з місцевих військових адміністрацій Сумської області.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У ніч напередодні початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України прибуло понад 40 російських залізничних вагонів, які перевозили продукцію українських підприємств.
  • Як заявило слідство, посадовці вирішили скористатись воєнним станом, щоби збагатитися. Вони вилучили не лише російське майно – вагони, – а й вміст вагонів із дизпаливом, вугіллям, газом пропан-бутан та іншим паливом, яке належало приватним українським компаніям. Вагони з продукцією перегнали в інше місце та спустошили.
  • За клопотанням працівників ДБР, суд передав понад 40 російських вагонів вартістю більш як 25 млн грн в управління до АРМА. 
  • Збитки українських підприємців будуть визначені після експертизи. Процесуальне керівництво здійснює Сумська обласна прокуратура.

Контекст

За час роботи у воєнний період до АРМА надійшла ухвала суду про передачу в управління активів загальною вартістю понад 12,3 млрд грн, заявляють в агентстві.

Однією ухвалою суд передав 95 облігацій внутрішніх державних позик та 4600 облігацій зовнішніх державних позик України вартістю $4,7 млн (понад 138 млн грн). Також зазначеним рішенням передано прості бездокументарні іменні акції на суму 12,1 млрд грн.

Від початку повномасштабної війни в Україні загалом до АРМА надійшло 90 судових ухвал про передачу в управління арештованих активів, зокрема об’єктів власності РФ та Республіки Білорусь.

В умовах воєнного часу динаміка передачі в АРМА активів на підставі судових рішень зросла вчетверо, порівнюючи з торішніми показниками (97 ухвал протягом 2021 року), заявляють в АРМА.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні