Категорія
Новини
Дата

Україна може пройти рік без випуску євробондів. Міністр фінансів назвав головні умови

Україна зможе обійтися без випуску євробондів у 2022 році, сказав в інтерв’ю ЕП міністр фінансів Сергій Марченко. Серед умов – отримання коштів від МВФ, макрофінансова допомога ЄС та можливість ефективно запозичувати на внутрішньому ринку.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Позичати під високі ставки, ставлячи під сумнів раціональність політики, уряд не буде, сказав Марченко.
  • План «А» – це співробітництво з МВФ: отримати черговий транш $700 млн, а потім – ще $1,5 млрд. Наступне – отримати макрофінансову допомогу ЄС, зазначив міністр фінансів.
  • За його словами, Україна веде переговори з країнами G7 з приводу фінансової підтримки у випадку, якщо доступ на ринок капіталу буде і далі обмежений.
  • Також обговорюється надання Україні держгарантій від США. «Така можливість для України існує, але поки що рішення не ухвалене. Якщо США будуть готові застосувати механізм гарантій, то Україна тут в пріоритеті», – додав Марченко.

Контекст

13 та 14 січня дохідності українських єврооблігацій різко зросли, курс гривні на міжбанку вперше з березня 2021 року сягнув рівня 28 грн/$. Причина – зростання ризиків військового вторгнення російської армії. Фінансисти припускають, що повернення до «доескаляційних рівнів» займе щонайменше півроку.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні