Україна зможе обійтися без випуску євробондів у 2022 році, сказав в інтерв’ю ЕП міністр фінансів Сергій Марченко. Серед умов – отримання коштів від МВФ, макрофінансова допомога ЄС та можливість ефективно запозичувати на внутрішньому ринку.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- Позичати під високі ставки, ставлячи під сумнів раціональність політики, уряд не буде, сказав Марченко.
- План «А» – це співробітництво з МВФ: отримати черговий транш $700 млн, а потім – ще $1,5 млрд. Наступне – отримати макрофінансову допомогу ЄС, зазначив міністр фінансів.
- За його словами, Україна веде переговори з країнами G7 з приводу фінансової підтримки у випадку, якщо доступ на ринок капіталу буде і далі обмежений.
- Також обговорюється надання Україні держгарантій від США. «Така можливість для України існує, але поки що рішення не ухвалене. Якщо США будуть готові застосувати механізм гарантій, то Україна тут в пріоритеті», – додав Марченко.
Контекст
13 та 14 січня дохідності українських єврооблігацій різко зросли, курс гривні на міжбанку вперше з березня 2021 року сягнув рівня 28 грн/$. Причина – зростання ризиків військового вторгнення російської армії. Фінансисти припускають, що повернення до «доескаляційних рівнів» займе щонайменше півроку.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.