Категорія
Новини
Дата

Україна може стикнутися із кризою в галузі охорони здоровʼя вже цієї зими – ВООЗ

2 хв читання

Всесвітня організація охорони здоровʼя попередила, що низькі температури в Україні цієї зими можуть призвести до сплеску респіраторних захворювань, переохолодження й обмороження, ситуація погіршуватиметься через ракетні удари Росії, пише Bloomberg.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • Цього тижня Росія завдала масованих обстрілів по Україні. Пригрозивши новими атаками, президент РФ Володимир Путін заявив, що удари націлені на енергетичну та комунікаційну інфраструктуру.
  • За даними уряду України, з початку війни було пошкоджено або зруйновано понад 800 000 будинків, і тисячі людей зараз живуть у гуртожитках або в пошкоджених будинках. Цієї зими їм може бути нічим захиститися від холодів.
  • «Занадто багато людей в Україні живуть ненадійно, переїжджають із місця на місце, мешкають у непридатних будівлях або не мають доступу до опалення, – заявив Ганс Клюге, регіональний директор ВООЗ по Європі. – Це може призвести до обморожень, переохолоджень, пневмоній, інсультів та серцевих нападів», – додав він.
  • З початку війни, за даними ВООЗ, під атаками РФ опинилися 620 медичних установ, що обмежило доступ до медичної допомоги для й без того вразливого населення. Люди, які залишилися, особливо в районах бойових дій, найпевніше, старші та маломобільні.
  • Атаки цього тижня торкнулися електропостачання 15 регіонів, зокрема 10, де сталося відключення електрики. ВООЗ постачає електрогенератори, кисень та інше обладнання до медичних закладів, а також працює над покращенням доступу до медичної допомоги, особливо в нещодавно звільнених районах.
  • Приблизно кожна третя людина в окупованих районах чи регіонах, де ведуться бойові дії, не має доступу до ліків, порівнюючи з кожною пʼятою по всій країні, заявив представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт. «Ракети досі летять, тому ми маємо бути готові до наступних хвиль переміщення людей», – додав він.

Контекст

10 жовтня Росія завдала масованих ракетних та авіаційних ударів по території України із застосуванням ударних БПЛА. Про це повідомив головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний. Окупанти завдали ударів по українських містах за допомогою 84 крилатих ракет та 24 безпілотних літальних апаратів, з них 13 – іранські дрони-камікадзе Shahed-136. Їх середня загальна вартість, за підрахунками Forbes, – $400–700 млн. Українські війська збили понад половину ракет – 43 штуки та 13 БПЛА. Через обстріли загинули 19 осіб, поранено 105, інформація оновлюється.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Росія випустила десятки ракет й іранські дрони, в окупантів дві мішені: енергообʼєкти та люди.

Російські військові отримали вказівку з Кремля готувати масовані ракетні удари по цивільній інфраструктурі України ще 2 та 3 жовтня, повідомляє Головне управління розвідки МО України.

Зеленський наголосив, що останніми атаками Росія хоче спровокувати хаос в Україні та знищити енергетичні обʼєкти. За даними розвідки, Росія замовила в Ірані 2400 дронів-камікадзе, тож Зеленський закликав G7 надати системи ППО і ПРО.

Звертаючись до президента Франції та премʼєр-міністра Італії в межах зустрічі G7, глава держави наголосив, що дуже очікує постачання систем SAMP-T, якщо це можливо, вже найближчими місяцями.

Президент закликав лідерів країн «Великої сімки» допомогти Україні фінансово у створенні повітряного щита.

В Україну вже прибула німецька система протиповітряної оборони (ППО) IRIS-T та очікуються американські зенітні ракетні комплекси Nasams, повідомив міністр оборони Олексій Резніков. Також надійшли ще чотири системи HIMARS. За словами міністра, в Україні почалася «нова ера ППО».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні