Категорія
Новини
Дата

Україна отримає чергову партію систем Starlink. Зеленський домовився з Маском

Україна отримає чергову партію систем Starlink для забезпечення інтернетом зруйнованих міст, повідомив президент Володимир Зеленський після розмови з Ілоном Маском.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Наступного тижня отримаємо чергову партію систем Starlink для зруйнованих міст, повідомив Зеленський. Президент подякував Маску за підтримку України «словами та вчинками». 
  • Зеленський також обговорив із Маском можливі космічні проєкти. Але до них він обіцяє повернутися після війни.

Контекст

Після вторгнення Росії в Україну, голова Мінцифри Михайло Федоров звернувся до Ілона Макса та попросив надати Україні доступ до швидкісного інтернету Starlink. Маск відгукнувся і активував роботу Starlink в Україні – тепер супутники та їхні наземні ретранслятори роздають сюди сигнал, а термінали можуть працювати. 28 лютого в Україну приїхала перша партія терміналів.

4 березня Ілон Маск попередив, що станції Starlink можуть стати цілями російських військ на території України. 

Супутникове телекомунікаційне обладнання широко «випромінює» сигнал, а тому стає легкою ціллю для радіолокаційної розвідки ворога.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні