Категорія
Новини
Дата

Станції Starlink можуть стати цілями військ Росії — Ілон Маск

Станції Starlink можуть стати цілями російських військ на території України. Про це у твіттері попередив засновник компанії SpaceX, що розробила систему супутникового інтернету Starlink, Ілон Маск.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Основні факти:

  • «Важливе попередження: Starlink — єдина неросійська система звʼязку, яка досі працює в деяких частинах України, тому висока ймовірність того, що вона стане ціллю. Будь ласка, використовуйте обережно».
  • Маск порадив включати Starlink тільки за необхідності та розміщувати антену якнайдалі від людей.
  • Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у коментарі до твіту Маска написав: «Звичайно. Ми збираємось використати їх для українців і після нашої перемоги».

Контекст:

Після вторгнення Росії в Україну, Федоров звернувся до Ілона Макса та попросив надати Україні доступ до швидкісного інтернету Starlink. Маск відгукнувся і активував роботу Starlink в Україні – тепер супутники та їхні наземні ретранслятори роздають сюди сигнал, а термінали можуть працювати. Також 28 лютого в Україну приїхала перша партія терміналів.

Як писав Forbes, супутникове телекомунікаційне обладнання широко «випромінює» сигнал, а тому стає легкою ціллю для радіолокаційної розвідки ворога. Детальніше про це в матеріалі «В Україні запрацював супутниковий інтернет від Ілона Маска – Starlink. Яка швидкість та чи становить це небезпеку».

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні