США готують новий пакет військової допомоги Україні на $2,2 млрд. До пакету увійдуть, зокрема, ракети більшої дальності, пише Reuters із посиланням на двох американських урядовців.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- Йдеться про ракети GLSDB (Ground Launched Small Diameter Bomb) виробництва компаній Boeing та Saab Group. Їх дальність становить 150 км. Ракети GLSDB можна запускати з установок HIMARS.
- Допомога також включатиме додаткове обладнання для систем ППО Patriot, високоточні боєприпаси та протитанкові ракетні комплекси Javelin.
- Частина пакету на понад $1,7 млрд надійде з фонду «Ініціатива сприяння безпеці України» (USAI). Через цей фонд адміністрація президента США може отримувати зброю з промисловості, а не з наявних запасів зброї у США.
- За даними агентства, про новий пакет допомоги можуть оголосити цього тижня.
Контекст
Для установок HIMARS в Україні наразі поставляються ракети GMLRS радіусом дії 80 км.
У листопаді 2022 року Міноборони США розглядало пропозицію компанії Boeing щодо постачання Україні дешевих високоточних бомб, які б дозволили завдавати ударів далеко в тилу російських військ.
Тоді повідомлялося, що запропонована Boeing система GLSDB може бути поставлена вже навесні 2023 року.
GLSDB складається з бомби малого діаметра GBU-39 (SDB) та ракетного двигуна M26. Система керується за допомогою GPS, може долати деякі електронні перешкоди і використовуватися за будь-яких погодних умов. GLSDB, зокрема, можна застосовувати проти броньованої техніки.
Попередній пакет військової допомоги США Україні було оголошено 25 січня. Україна отримає 31 американський танк M1 Abrams, а також супутнє обладнання й техніку для їх обслуговування.



26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.