Категорія
Новини
Дата

Україна постачає електроенергію в Молдову та Польщу

Україна у невеликих обсягах здійснює постачання електроенергії до Молдови та Польщі. Про це повідомила пресслужба Міненерго з посиланням на міністра Германа Галущенка.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • За словами міністра енергетики, енергосистема працює з профіцитом генеруючої потужності, із запасом забезпечує потреби споживачів по всій країні. «У невеликих обсягах здійснюється постачання електроенергії до Молдови та Польщі», – повідомив він.
  • Галущенко зазначив, що триває відновлення пошкодженої внаслідок ворожих обстрілів мережевої інфраструктури. «Протягом останньої доби відновлено електропостачання 14 000 абонентів у Донецькій області», – сказав міністр.

Контекст

Міненерго 7 квітня дозволило експорт електроенергії за умови профіциту. З 11 жовтня 2022-го експорт був заборонений після перших масованих ракетних обстрілів української енергосистеми. На грудень, за даними уряду, 50% енергосистеми було пошкоджено чи зруйновано.

З 17 лютого енергосистема України працює з резервом потужності, за даними Міненерго. На початку березня профіцит електроенергії в Україні – 1500–2000 МВт, за словами директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка.

Чому тільки зараз Міненерго відкрило експорт? «В ОП були застереження, бо досі можливі відключення споживачів через руйнування мереж», – повідомив Forbes співрозмовник в уряді.

10 квітня оператор української енергосистеми держкомпанія «Укренерго» провела аукціон тільки на доступ до експорту в Молдову. Аукціон із розподілу 80 МВт до Польщі на 12 квітня також узгоджує можливість відкриття експорту до Словаччини.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні