Категорія
Новини
Дата

Україна у квітні майже вдвічі скоротила імпорт електроенергії – ExPro

У квітні Україна скоротила імпорт електроенергії на 44%, до 3943 МВт-год, порівняно з попереднім місяцем, а також відновила експорт, свідчать розрахунки ExPro.

Ключові факти

  • У квітні Україна імпортувала зі Словаччини 3805 МВт-год, з Молдови – тільки 138 МВт-год. З 7 квітня імпорт надходив тільки зі словацького напряму.
Україна у квітні майже вдвічі скоротила імпорт електроенергії – ExPro /Фото 1
  • З 11 квітня Україна відновила експорт електроенергії. Першим відкритим напрямом була Молдова. Загалом, за 11-30 квітня Україна експортувала до Молдови 46 400 МВт-год, що становить майже 50% від усього експорту. 
  • З 12 квітня розпочато експорт до Польщі, через відокремлену лінію Добротвірська ТЕС – Замость, протягом місяця за цим напрямом поставлено 30 325 МВт-год. 
  • З 17 до 21 квітня здійснювався експорт до Словаччини, проте його було припинено через неузгодженість у проведенні аукціонів із розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів. Загалом, за квітень експортовано 95 900 МВт-год.

Контекст

Різке скорочення імпорту електроенергії розпочалось ще у березні, оскільки в енергосистемі спостерігався стабільний профіцит із початку весни. 

18 квітня «Укренерго» та ENTSO-E збільшили технічні можливості для імпорту електроенергії в Україну на 200 МВт. Рішення ENTSO-E про поетапне розширення можливостей для експорту/імпорту електроенергії прийнято 7 червня 2022 року, а 30 червня доступна пропускна спроможність із європейською енергосистемою становила 100 МВт і продовжувала поступово збільшуватись до 850 МВт.

Міненерго 7 квітня дозволило експорт електроенергії за умови профіциту.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні