Категорія
Новини
Дата

ENTSO-E збільшило технічні можливості для імпорту електроенергії в Україну

«Укренерго» та ENTSO-E збільшили технічні можливості для імпорту електроенергії в Україну на 200 МВт, йдеться у повідомленні НЕК. Тепер із Європи до блоку Україна–Молдова можна буде імпортувати до 1050 МВт потужності.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Упродовж наступних тижнів оператори системи передачі Континентальної Європи ENTSO-E розглянуть можливість подальшого збільшення пропускної спроможності між Європою та Україною–Молдовою в обох напрямках.
  • Таке рішення сьогодні, 18 квітня, ухвалили оператори системи передачі на пленарному засіданні.
  • Рішення ENTSO-E про поетапне розширення можливостей для експорту/імпорту електроенергії було прийнято 7 червня 2022 року, а 30 червня доступна пропускна спроможність з європейською енергосистемою становила 100 МВт і продовжувала поступово збільшуватись до 850 МВт.

Контекст

Міненерго 7 квітня дозволило експорт електроенергії за умови профіциту. З 11 жовтня 2022-го експорт був заборонений після перших масованих ракетних обстрілів української енергосистеми. На грудень, за даними уряду, 50% енергосистеми було пошкоджено чи зруйновано.

З 17 лютого енергосистема України працює з резервом потужності, за даними Міненерго. На початку березня профіцит електроенергії в Україні – 1500–2000 МВт, за словами директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка.

Чому тільки зараз Міненерго відкрило експорт? «В ОП були застереження, бо досі можливі відключення споживачів через руйнування мереж», – повідомив Forbes співрозмовник в уряді.

10 квітня оператор української енергосистеми держкомпанія «Укренерго» провела аукціон тільки на доступ до експорту в Молдову. 12 квітня Україна у невеликих обсягах здійснює постачання електроенергії до Молдови та Польщі, повідомила пресслужба Міненерго з посиланням на міністра Германа Галущенка.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні