Категорія
Новини
Дата

Україна відновила транзит російської нафти до Словаччини та Угорщини – «Нафтогаз»

«Укртранснафта» відновила транспортування нафти українською ділянкою нафтопроводу «Дружба» у напрямку Словаччини та Угорщини, повідомила пресслужба «Нафтогазу».

Ключові факти

  • 10 серпня «Укртранснафта» отримала платіж за послуги з транспортування від угорської нафтової компанії MOL і о 16:30 за київським часом, після надходження коштів на рахунок, відновила транспортування нафти українською ділянкою нафтопроводу, йдеться у повідомленні. 
  • Наразі «Укртранснафта» не має інформації про оплату транзиту від Чехії. Компанія не отримала офіційного листа від російської «Транснефти» щодо того, що за транзит до Чехії сплатить компанія Mero, яка управляє ділянкою нафтопроводу «Дружба» в цій країні.
  • «Укртранснафта» продовжує виконувати свої договірні зобов’язання у стандартному режимі, заявили у «Нафтогазі».  

Контекст

4 серпня «Укртранснафта» вимушено зупинила транзит російської нафти українською ділянкою нафтопроводу «Дружба» через несплату російською компанією авансового платежу за транспортування нафти. 

Договір між «Укртранснафтою» та «Транснефтью» про надання послуг з транспортування передбачає перекачку нафти за 100% попередньою оплатою. Тож транспортування можливе лише за умови попередньої оплати таких послуг, наголосили в «Нафтогазі». 

Газпромбанк, що обслуговує «Транснефть», повідомив, що платіж був повернутий через набуття чинності Регламентом ЄС 2022/1269. Європейські банки вже не уповноважені самостійно ухвалювати рішення про можливість проведення тієї чи іншої операції. 

Оскільки від російської «Транснефти» не надійшли кошти, угорська нафтова компанія MOL, яка є основним споживачем нафти, що транспортується південною гілкою «Дружби», виступила з ініціативою взяти на себе зобов’язання з оплати транзиту російської нафти.

10 серпня угорська MOL та словацька Slovnaft заявили, що оплатили транзит російської нафти через Україну.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні