Україна та ЄС відновлюють міждержавну торгівлю електроенергією, повідомила пресслужба «Укренерго». 27 червня оператори системи передачі (ОСП) континентальної Європи ENTSO-E визнали, що «Укренерго» разом з операторами Румунії, Словаччини та Угорщини виконали всі необхідні для цього технічні передумови.
Ключові факти
- На першому етапі доступна пропускна спроможність міждержавних перетинів (експорт/імпорт) розподілятиметься лише на добових аукціонах і буде обмежена обсягом до 100 МВт, а також підлягатиме щоденному аналізу.
- Наразі розподіляються лише перетини в напрямку Румунії. Перший аукціон на розподіл пропускної спроможності до Румунії відбувається 28 червня, із днем постачання на 30 червня.
- «Сьогодні «Укренерго» та інші європейські ОСП можуть говорити про велику енергетичну перемогу… Цей крок – початок нашого шляху до досягнення глобальних цілей», – зазначив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
- «Цей важливий крок менш ніж через чотири місяці після екстреної синхронізації демонструє рішучу відданість європейських операторів передачі щодо підтримки України у відновленні її енергосистеми», – зазначили в ENTSO-E.
Контекст
Українська енергосистема працює синхронно з енергомережею континентальної Європи ENTSO-E з 16 березня 2022 року. З 30 березня відновлено експорт електроенергії з України до Польщі, а в травні – до Молдови. 7 червня ENTSO-E погодилося покроково відновлювати експорт української електроенергії до Європи та визначило ключові передумови для початку цього процесу.
До кінця року Україна планує експортувати в ЄС близько 800 МВт електроенергії на добу, заявляв прем’єр Денис Шмигаль. За його словами, це допоможе Європі відмовитися від споживання російського вугілля та зменшити споживання російського газу. За поточними цінами в Європі експорт дасть змогу отримати в енергосистему України до €150 млн щомісяця.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.