Україна зазнала майже $14 млрд збитків від підриву Росією греблі Каховської ГЕС – звіт уряду та ООН /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Україна зазнала майже $14 млрд збитків від підриву Росією греблі Каховської ГЕС – звіт уряду та ООН

Getty Images

Підрив РФ греблі Каховської ГЕС завдав Україні збитків на майже $14 млрд і посилив наслідки повномасштабного вторгнення, свідчать дані комплексного звіту українського уряду та ООН, пише «Інтерфакс-Україна». Росіяни зруйнували Каховську ГЕС 6 червня.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Згідно зі звітом, пряма шкода, заподіяна інфраструктурі й активам, становить $2,79 млрд, а розмір збитків перевищує $11 млрд. 
  • Найбільшою проблемою вважається тривалий вплив на довкілля, а прямі ушкодження інфраструктури й активів були найбільшими в енергетичному та житловому секторах.
  • Первинна оцінка загальних потреб у відновленні становить $5,04 млрд, і очікується, що ця цифра зростатиме в міру детальніших оцінок. 
  • Зазначається, що в короткостроковій перспективі на заходи з відновлення у цьому і наступному роках знадобиться $1,82 млрд.
  • Згідно із повідомленням, оцінку потреб після катастрофи буде уточнено в межах наступного раунду Швидкої оцінки завданих збитків і потреб на відновлення (RDNA), яку виконують уряд України, ООН, Світовий банк і Європейський Союз.

Контекст

6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС. Того ж дня уряд виділив 1,5 млрд грн з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, а Агентство відновлення взяло на себе реалізацію проєктів будівництва водогонів.

На відбудову Каховської ГЕС знадобиться щонайменше пʼять років і близько $1 млрд, заявляв в інтервʼю Forbes керівник держкомпанії «Укргідроенерго» Ігор Сирота. За розрахунками «Укргідроенерго», щоб побудувати нову ГЕС, потрібно від $800 млн до $1 млрд. Окрім станції, треба буде будувати мостовий і залізничний перехід. Все це зруйновано, зазначив він. «Якщо працювати 24/7, на це піде п’ять років. І ми будемо це робити», – наголосив Сирота. 

Як зазначила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко, терористичний акт держави-агресора на Каховській ГЕС завдав надзвичайної шкоди економіці країни та екології прилеглих регіонів. Без джерел води опинилися зрошувальні системи 5800 кв. км сільгоспугідь, на яких вирощувалося близько 2 млн т зерна на рік. Від дефіциту води потерпають і промислові підприємства регіонів. Втрачено 335 МВт потужностей відновлювальної електроенергії. Окрім того, без відновлення Каховського водосховища неможливе повноцінне відновлення роботи Запорізької АЕС після деокупації станції, зазначила Свириденко.

Прямі збитки, спричинені підривом Каховської ГЕС, сягають щонайменше $2 млрд. Йдеться про втрати житлово-комунального сектору, енергетики, сільського господарства, транспорту, екології, промисловості. Такі дані наведено у першому аналізі фахівців KSE Institute у співпраці з Офісом президента, Мінекономіки та Мінінфраструктури.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні