Категорія
Новини
Дата

Україна зберегла виробництво сталі у травні на 40% довоєнного рівня

1 хв читання

Українські металургійні підприємства у травні зберегли середньодобове виробництво сталі на рівні попередньго місяця (23,8 тис т). Про це свідчать дані обʼєднання «Укрметалургпром».

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • За пʼять місяців року меткомбінати України виробили 2,8 млн т (+21%) чавуну, 3,1 млн т (+31%) сталі, 2,6 млн т (+29,5%) прокату. 
  • У травні середньодобове виробництво сталі було таким же, як і у квітні (23,8 тис т).
  • Таким чином, випуск сталі зберігся на 40% рівня, що передував повномасштабному військовому вторгненню, незважаючи на дефіцит електроенергії в Україні.
  • У річному вимірі виплавка сталі та виробництво прокату в травні збільшилися на 26,5%, тим часом як виробництво чавуну зросло лише на 8%.
Україна зберегла виробництво сталі у травні на 40% довоєнного рівня /Фото 1

Інфографіка: Анастасія Решетник, Forbes Ukraine

Контекст

У 2023 році виплавка чавуну металургійними підприємствами України становила 6 млн т, що на 6,1% менше порівняно з 2022-м, а сталі – 6,23 млн т (-0,6%). Виробництво прокату збільшилося на 0,4% порівняно з 2022-м – до 5,37 млн т.

Окрім успіхів у відновленні внутрішнього виробництва металургії, підприємства українського гірничо-металургійного комплексу (ГМК) також значно наростили експорт залізорудної сировини (ЗРС) завдяки розширенню морських можливостей. За перший квартал 2024 року експортовано понад 9 млн т ЗРС на $863 млн, що на 114% (більш як удвічі) перевищує минулорічний показник.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні