Вже цього місяця українська промисловість уперше виробить 10 самохідних артилерійських установок «Богдана», у травні й далі – ще більше, повідомив президент України Володимир Зеленський.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Частка власного виробництва техніки та боєприпасів постійно зростає, зазначив президент.
- За його словами, держава укладає з вітчизняними підприємствами серйозні, тривалі контракти, які дають прогнозованість, можливість набирати людей і залучати інвестиції. «Вже цього місяця наша промисловість уперше видає 10 «Богдан», у травні й далі – ще більше», – сказав він.
- Зеленський також повідомив, що заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського щодо поточної ситуації на полі бою та результатів удару по російських об’єктах у Криму.
- «Ще чекаємо остаточних даних, але вже зрозуміло, що окупанти зазнали болісних втрат. Також, за доповідями розвідок, після наших дій у Чорному морі Росія переміщує кораблі, зокрема носії «Калібрів», на Каспій», – поінформував він.
Контекст
На другому році повномасштабного вторгнення Росії український оборонно-промисловий комплекс (ОПК) зміг вирости втричі – до $3 млрд. Українські компанії випускають дрони, артилерійські установки, бронетехніку та майже опанували виробництво натівських артилерійських снарядів калібру 155 мм. У 2024-му український ОПК може виробляти впʼятеро більше. Детальніше про це читайте тут.
Серед 500 оборонних компаній, які працюють на цьому ринку, 80% – приватні. На початку повномасштабного вторгнення приватні компанії займали 20% сектору.
Україна вже розпочала виробляти артилерійські системи за стандартами НАТО і вдвічі збільшила випуск боєприпасів, повідомив у січні міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
Камишін заявляв, що Україна веде переговори з іноземними партнерами щодо купівлі за їхні кошти виробів української військової промисловості з подальшим переданням цієї техніки, озброєнь ЗСУ. 18 квітня стало відомо, що Україна отримала перше рішення про закупівлю вітчизняної зброї для Сил оборони України за іноземні кошти, а саме Данії.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.