Категорія
Новини
Дата

Україні не вистачає $11 млрд на швидке відновлення цьогоріч – Світовий банк

У 2023 році дефіцит фінансування програми швидкого відновлення України становить $11 млрд, повідомив голова Світового банку Девід Малпасс 11 квітня, відкриваючи традиційні «весняні зустрічі» СБ і МВФ у Вашингтоні, пише «Інтерфакс-Україна». Загалом на відновлення цьогоріч потрібно понад $14 млрд.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Малпасс анонсував на 12 квітня третій круглий стіл міністрів на підтримку України щодо пошуку необхідних коштів для швидкого відновлення.
  • За його словами, Світовий банк брав участь у наданні допомоги у спрямуванні міжнародних ресурсів цивільному сектору України, а нині також дивиться на відновлення української економіки.
  • Згідно зі звітом RDNA2 уряду України, групи Світового банку, Єврокомісії та ООН, вартість швидкого відновлення на 2023 рік сягає $14,1 млрд. Водночас $3,3 млрд з необхідних вже виділено з держбюджету України, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко 10 квітня на зустрічі з керуючим директором Міжнародної фінансової корпорації Махтарем Діопом. 
  • Марченко зазначив, що співпраця з МФК має стати одним із інструментів для залучення коштів на відбудову України. Своєю чергою Діоп запевнив у підтримці України, а також готовності поглиблювати співпрацю для реалізації плану відновлення та додаткової підтримки українського бізнесу.

Контекст

У вересні 2022 року Світовий банк оцінив у $349 млрд суму, яка необхідна для відновлення України. Оцінка заснована на збитках перших трьох місяців війни.

В України є понад 150 млрд грн, які ринок може освоїти для відновлення житла та критичної інфраструктури, повідомив наприкінці лютого в інтервʼю Forbes прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, у межах програми швидкого відновлення пріоритетними є відновлення енергомереж, розмінування, відбудова житла й критичної інфраструктури, а також програми підтримки бізнесу.

На кінець 2022 року Україна отримала від міжнародних партнерів фінансової допомоги на $28 млрд. За перші два місяці цього року донори перерахували ще $6,3 млрд, повідомляв народний депутат Ярослав Железняк.

Загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення РФ, на лютий 2023 року сягнула $143,8 млрд. За оцінкою експертів проєкту KSE «Росія заплатить», продовжують зростати збитки таких сфер, як інфраструктура, освіта, енергетика, транспорт, торгівля та охорона здоров’я.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні