Внутрішня продовольча безпека України повністю забезпечена, дефіциту продовольства не очікується. Про це сказав заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич в ефірі національного телемарафону.
Подарунок для справжніх лідерок та лідерів
Сертифікат Forbes — річний доступ до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Деталі та замовлення
Ключові факти
- В Україні буде вдосталь соняшникової олії, цукру та яєць, підстав для суттєвого здорожчання цих продуктів немає. Навпаки – у листопаді українці побачать певну стабілізацію продовольчих цін, зазначив Дмитрасевич.
- Аграрії наразі зібрали 2,6 млн т насіння соняшника, а прогноз збору на цей рік – 9,5 млн т. «Це менше в порівнянні з попереднім роком, який був рекордним та приніс 16,3 млн т соняшника. Причини такого зменшення зрозумілі – війна та погодні умови, які уповільнили темпи збору. Але для внутрішніх потреб цього більше, ніж достатньо. Тому, якщо не говорити про загальну інфляцію і здорожчання логістики, подорожчання олії не має бути», – запевнив Дмитрасевич.
- Так само, за його словами, стабільною має залишатись ціна на цукор. Аграрії посіяли 180 000 га цукрового буряка, що трохи менше проти минулого року – 224 000 га. Із зібраного цьогоріч буряка має вийти 1 млн т цукру. «Дефіциту цукру не буде, як і його суттєвого здорожчання», – наголосив заступник міністра.
- Найближчим часом вирівняються ціни на яйця, прогнозує Дмитрасевич. Проблема з їх здорожчанням пов’язана, по-перше зі знищенням птахофабрик (зокрема, у Чорнобаївці та в Донецькій і Луганській областях), по-друге, з нестачею несучих курей та скороченням виробництва яєць.
Контекст
За даними Держстату, у вересні інфляція в Україні відносно серпня зросла на 1,9%, а у річному вираженні – до 24,6%. Базова інфляція у вересні порівняно із серпнем становила 2,4%, з початку року – 17,8%.
Інфляційний тиск залишається значним через руйнування виробництв і логістики, погіршення інфляційних очікувань. Це відображається у високому попиті на товари довгострокового використання та іноземну валюту. Додатковий чинник – липнева корекція офіційного курсу гривні на 25%.
Корекція офіційного курсу та додаткові обмеження НБУ на валютному ринку сприяли зменшенню дисбалансів на валютному ринку. Завдяки зниженню обсягів продажу валюти НБУ та значній міжнародній допомозі золотовалютні резерви у серпні зросли до $25,4 млрд.
У Мінекономіки ж повідомили, що темпи інфляції в Україні зменшуються другий місяць поспіль, і тенденція триватиме до кінця 2022 року. Підставою для оптимістичного прогнозу є зниження світових цін на нафту і продовольство, повідомив перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.