Категорія
Новини
Дата

Україні вистачить олії, цукру та яєць. Мінагрополітики прогнозує стабілізацію цін на продукти

Внутрішня продовольча безпека України повністю забезпечена, дефіциту продовольства не очікується. Про це сказав заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич в ефірі національного телемарафону.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • В Україні буде вдосталь соняшникової олії, цукру та яєць, підстав для суттєвого здорожчання цих продуктів немає. Навпаки – у листопаді українці побачать певну стабілізацію продовольчих цін, зазначив Дмитрасевич.
  • Аграрії наразі зібрали 2,6 млн т насіння соняшника, а прогноз збору на цей рік – 9,5 млн т. «Це менше в порівнянні з попереднім роком, який був рекордним та приніс 16,3 млн т соняшника. Причини такого зменшення зрозумілі – війна та погодні умови, які уповільнили темпи збору. Але для внутрішніх потреб цього більше, ніж достатньо. Тому, якщо не говорити про загальну інфляцію і здорожчання логістики, подорожчання олії не має бути», – запевнив Дмитрасевич.
  • Так само, за його словами, стабільною має залишатись ціна на цукор. Аграрії посіяли 180 000 га цукрового буряка, що трохи менше проти минулого року – 224 000 га. Із зібраного цьогоріч буряка має вийти 1 млн т цукру. «Дефіциту цукру не буде, як і його суттєвого здорожчання», – наголосив заступник міністра.
  • Найближчим часом вирівняються ціни на яйця, прогнозує Дмитрасевич. Проблема з їх здорожчанням пов’язана, по-перше зі знищенням птахофабрик (зокрема, у Чорнобаївці та в Донецькій і Луганській областях), по-друге, з нестачею несучих курей та скороченням виробництва яєць.

Контекст

За даними Держстату, у вересні інфляція в Україні відносно серпня зросла на 1,9%, а у річному вираженні – до 24,6%. Базова інфляція у вересні порівняно із серпнем становила 2,4%, з початку року – 17,8%.

Інфляційний тиск залишається значним через руйнування виробництв і логістики, погіршення інфляційних очікувань. Це відображається у високому попиті на товари довгострокового використання та іноземну валюту. Додатковий чинник – липнева корекція офіційного курсу гривні на 25%.

Корекція офіційного курсу та додаткові обмеження НБУ на валютному ринку сприяли зменшенню дисбалансів на валютному ринку. Завдяки зниженню обсягів продажу валюти НБУ та значній міжнародній допомозі золотовалютні резерви у серпні зросли до $25,4 млрд.

У Мінекономіки ж повідомили, що темпи інфляції в Україні зменшуються другий місяць поспіль, і тенденція триватиме до кінця 2022 року. Підставою для оптимістичного прогнозу є зниження світових цін на нафту і продовольство, повідомив перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні