Категорія
Новини
Дата

Українська електроенергія може замістити 17% російського газу, який споживається в ЄС – заступник міністра енергетики

Експорт української електроенергії може замістити 17% російського природного газу, що споживається в країнах ЄС. Про це повідомило Міністерство енергетики на своєму сайті з посиланням на виступ заступника міністра енергетики Миколи Колесника на 25-й конференції Gazterm-202 у Польщі.

Ключові факти

  • «За нашими оцінками, електроенергія з України може замістити близько 17% російського газу, що експортується до ЄС», – заявив Колесник.
  • За його словами, Україна водночас готова зробити істотний внесок у надійність постачання природного газу до європейських країн і, зокрема, запропонувати європейським компаніям для створення сезонних або стратегічних запасів газу половину потужностей українських газосховищ, загальний обсяг яких становить 31 млрд куб. м газу.
  • «Нова стратегія REpowerEU має надавати чіткі рішення у трьох аспектах: як замінити російську енергію, як припинити російський контроль над енергетичними активами в Європі та як гарантувати, що така ситуація більша не повториться», – наголосив заступник міністра.
  • Україна станом на 20:00 16 травня експортувала 210 МВт-год електроенергії до Польщі та 135 МВт-год – до Молдови.

Контекст

31 березня президент РФ Путін підписав указ, який зобовʼязує «недружні» країни розраховуватися за російський газ у рублях. Натомість ЄС та країни G7 відкинули вимоги РФ.

«Газпром» повністю зупинив постачання газу компаніям «Булгаргаз» (Болгарія) та PGNiG (Польща). Перед цим країни відмовилися платити за поставки в рублях. 

Десять компаній у ЄС відкрили рублеві рахунки у Газпромбанку, як того вимагає Кремль, при цьому чотири з них вже провели оплату в рублях, повідомив Bloomberg з посиланням на джерело, близьке до «Газпрому».

Європейський Союз активізує співпрацю з африканськими країнами, щоб позбутися залежності від імпорту російського природного газу, писав Bloomberg. Вже цього року ЄС планує скоротити імпорт газу на дві третини.