Категорія
Новини
Дата

Українська Sherp планує відкрити завод із виробництва всюдиходів у Туреччині вже цього тижня

Українська компанія з виробництва всюдиходів Sherp має намір відкрити завод у турецькій провінції Бурса 26 квітня, а у травні почати серійне виробництво моделі YETX, що використовується у важкопрохідній місцевості, пише Daily Sabbah.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Зазначається, що Sherp, яка вісім місяців тому вирішила виготовляти свої автомобілі в Туреччині, завершила необхідні роботи на своєму заводі в Туреччини.
  • Серійне виробництво YET має розпочатися у травні.
  • Ерман Ерсез, генеральний директор Orso Off-Road Solutions, філії компанії в Бурсі, сказав, що всюдихід має більш ніж 10-річну інженерну історію та виробляється у Києві з 2015 року. «Компанія вирішила інвестувати сюди, покладаючись на індустріалізацію Бурси, кваліфіковані людські ресурси та географію Туреччини», – сказав він.
  • Ерсез додав, що наступного року планується запуск другої черги виробництва. 
  • Всюдихід використовується в країнах зі складним кліматом та рельєфом, особливо у Північній Америці, Африці та Арктиці, повідомив Ерсез агентству Anadolu.
  • Розроблений для місцевості із складними умовами, YETX заввишки 2,8 м, довжиною 4 м та шириною 2,5 м може легко долати перешкоди заввишки до метра та використовуватися на схилах до 35 градусів.
  • Автомобіль можна використовувати в пошуково-рятувальних операціях, ліквідації лісових пожеж та надання швидкої допомоги в районах і на водоймах, недоступних для звичайних автомобілів.

Контекст

З 2016 року на території київського заводу «Труббудіндустрія» 216 співробітників компанії «Квадро Інтернешнл» випускали всюдиходи-амфібії під торговою маркою Sherp. Машини вартістю $94 000 долають будь-які болота й хащі і мають попит серед любителів пригод і рятувальних служб. У 2019 році виторг зріс на 51%, до 347,4 млн грн, прибуток – учетверо, до 7,6 млн грн.

Компанію заснував Володимир Школьник, якому належить 11 бізнес-центрів у Києві. У травні 2020 року Forbes оцінив його статки в $135 млн.

Основним ринком у 2020 році для київського заводу Sherp були США та Канада. Кілька автомобілів придбав репер Каньє Вест. У 2018 році партію авто купила ООН для своєї World Food Programme. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні