Інформація про Володимир Школьник

Forum, Нерухомість

Володимир Школьник /з особистого архіву
$180 млн (дані 2021 року)
61 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Розлучений, дві доньки
Місце народження
Київ

Рейтинг найбагатших воєнного часу

Компанія Школьника, виробник всюдиходів-амфібій Sherp, відкликала патенти й ліцензії на виробництво в Росії. Завод у Києві випускає 250 всюдиходів на рік. Нова розробка, дрон Landrobot на платформі Sherp, готовий до серійного виробництва. Школьник домовляється про створення СП. Країна та партнер не розкриваються. Основний бізнес – офісні центри Forum – переживає не найкращі часи. Середня вакантність, за оцінкою членкині наглядової ради Forum Ірини Школьник, становить 25%. Найвища вакантність у нових БЦ – Infinity та City Garden – 80% та 50% відповідно, каже Школьник. Forum пропонує знижку 50–75% на перший рік оренди. Орендатори можуть розраховувати на світло і тепло взимку: будівлі обладнані генераторами.

100 найбагатших українців

Перша оплачувана робота: Вісім місяців працював учителем математики.

Подія року: Пандемія вдарила по основному бізнесу Школьника – офісній нерухомості. У 2020‑му, за словами самого бізнесмена, він отримав $10 млн валового орендного доходу: «До кризи було значно більше».

25 найбільших рантьє

Орендний дохід: $27 млн

Основні обʼєкти: мережа БЦ Forum

Forum Management Group (FMG) – один з найбільших гравців на ринку офісної нерухомості України за площею. Власник групи Володимир Школьник, 63, займається нерухомістю з 90‑х. Спочатку розселяв комуналки у центрі Києва, потім почав переробляти на офісні центри радянські фабрики, які дешево скуповував. Зараз йому належить 14 бізнес‑центрів класів А та Б, три з яких відкрилися у 2020‑му. Загальна орендна площа – понад 150 000 кв. м. Більшість офісної нерухомості FMG – бізнес‑містечка з повною інфраструктурою. В 2020‑му FMG запустила послугу «офіс одного дня»: компанії можуть короткостроково орендувати приміщення площею 150–500 кв. м у чотирьох бізнес‑центрах біля станцій метро.

Школьник давно відійшов від управління нерухомістю. Майже весь час він витрачає на інший бізнес – виробництво всюдиходів Sherp.

Цитата (інтервʼю засновнику Young Business Сlub Андрію Остапчуку): «Мені не цікаві чужі успішні кейси, мені цікаві чужі помилки. Мегагуру не скаже вам, яких помилок він припустився. Про них скажуть ті, хто не долетів до бази».

100 найбагатших українців 2020

Один з перших офіційних мільйонерів СРСР, Школьник називає життя цікавою можливістю пристосування до нових умов. Йому подобається афоризм йогів: «Доки ти м’який, ти живий». Мережу з 12 бізнес-центрів у столиці, яка йому належить, Школьник вважає активом номер два, ставлячи на перше місце складання всесвітньо відомих всюдиходів Sherp. Останніми роками Sherp – найбільший український експортер автомобілів. Всюдихід під цим брендом з’являвся під час ліквідації наслідків урагану на Багамських островах і в новому кліпі Каньє Веста. А в презентації нової лінійки кросівок американського хіпхопера в Чикаго засвітилася ціла колона «шерпів». У лютому Sherp представив нову модель з подовженою колісною базою.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд