Категорія
Новини
Дата

Українські євробонди та гривня відіграли падіння на новинах про відведення військ Росією

Українські єврооблігації увечері вівторка відіграли частину падіння на новинах щодо зниження геополітичних ризиків. Котирування українських євробондів відновилося на 2–3%, пише «Інтерфакс-Україна».

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Прибутковість найбільш волатильних паперів, з погашенням у вересні цього року, на 18:00 вівторка знизилася до 16,8% проти 22,1% на той же час понеділка, за даними Bloomberg Terminal.
  • Папери з погашенням у 2023–2024 роках котирувалися з прибутковістю 13,3–13,5% проти 14,6–15,9% на день раніше.
  • Прибутковість євробондів із погашенням у 2026–2032 роках повернулася на рівень 10–11,5%.
  • Гривня у вівторок відіграла стрімке падіння, зміцнившись на 30 копійок після падіння на 51 коп. днем раніше. НБУ на 16 лютого встановив офіційний курс гривні до долара на рівні 28,24 грн, йдеться у даних регулятора.

Контекст

Ринок українських активів позитивно відреагував на заяву Міноборони РФ про початок відведення військ від кордонів України. У вівторок підрозділи Західного та Південного військових округів розпочали відхід у пункти базування.

11 лютого українські євробонди подешевшали на тлі загрози вторгнення військ РФ до України. Папери негативно відреагували на заклик США своїм громадянам терміново залишити Україну.

10 лютого президент США Джо Байден закликав американців, що перебувають в Україні, негайно залишити країну через загрозу війни з РФ, після чого аналогічні заяви зробили Австралія, Велика Британія, Норвегія, Канада, Латвія, Естонія, Нідерланди, Чорногорія, Японія і Південна Корея.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні