Категорія
Новини
Дата

Роль держави в економіці до 2032 року має скоротитися з поточних 45% до 20% фіскального ВВП – Свириденко

Уряд України підтримує ідею скоротити роль держави в економіці через перерозподіл ВВП (податкових вилучень) з поточних 45% до 20% у 2032 році, розповіла перша віцепремʼєр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко в інтерв’ю зі співзасновником шведсько-українського проєкту DYB Ігорем Гутом під час конференції Forbes «Будуємо разом» (долучитися до конференції, яка проходить 8 липня з 10:00 до 17:00, можна за посиланням https://cutt.ly/uLou7tN).

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Уряд уже скасував перелік критичного імпорту, скасував понад 500 дозволів та частину ліцензій і надалі рухатиметься у цьому напрямку.
  • Команда Мінцифри на чолі з Михайлом Федоровим працює над реєстром соціальних послуг, щоб мати чітку картину, хто в країні потребує підтримки.
  • За словами міністерки, уряд працює над податковою реформою, щоб скоротити навантаження на заробітні плати, але важливо знайти компенсатори.
  • У планах лібералізація трудових відносин – оновлення трудового законодавства, щоб роботодавці мали змогу швидко наймати та звільняти працівників.
  • Свириденко заявляє, що є амбітна ціль – запустити масову приватизацію та передати в приватні руки вже у 2022 році до 100 підприємств з 3500 державних підприємств в Україні, понад 1000 з них не працюють.
  • «Створити робочі місця для повернення мігрантів допоможуть запроваджені урядом грантові програми, зокрема для переробних підприємств та для мікро- і малого бізнесу», – зазначила міністерка економіки.
  • У підсумку ВВП на душу населення у країні зросте до $12 000 на рік за 10 років, заявляє Свириденко. Перш за все за рахунок нової структури економіки, де малий та середній бізнес матиме у структурі ВВП не менше 50%.

Контекст

Український уряд 4 липня у швейцарському Лугано презентував план відбудови України United 24, над яким останні два місяці Кабмін та Офіс президента працювали у рамках Національної ради відновлення. План являє собою набір документів, які описуть майже всі ключові сфери та галузі української економіки.

Проєкт плану передбачає щорічне зростання ВВП на 7% упродовж 10 років та інвестиції в економіку у розмірі $750 млрд, третина з яких – приватні інвестиції.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні