Верховна Рада погодилася з пропозиціями президента Володимира Зеленського й виключила із законопроєкту №7731 норму про право роботодавця на звільнення працівника за неінформування про звʼязки з особами, які перебувають у РФ або в окупації. За законопроєкт в цілому проголосував 241 народний депутат на засіданні Верховної Ради 4 червня, пише Інтерфакс-Україна.
⚡️ Хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року 2024»? Дізнайтесь більше про кожного з кандидатів та проголосуйте за посиланням. Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії».
Деталі
- Дотримуючись пропозицій президента, Верховна Рада також доповнила законопроєкт новими частинами.
- Так, складовою правил внутрішнього трудового розпорядку можуть бути правила поведінки, які містять зобовʼязання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом. Йдеться про інформацію, що становить державну чи комерційну таємницю, а також про умови роботи з конфіденційною інформацією.
- Документ також передбачає обовʼязковість встановлення правил поведінки на підприємствах, в установах, організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та / або обʼєктах чи операторах критичної інфраструктури.
Контекст
Документом пропонувалося доповнити статтю 142 КЗпП положеннями, які дозволяли роботодавцям зобовʼязувати працівників повідомляти про звʼязки з громадянами Росії або мешканцями тимчасово окупованих територій.
Президент 15 травня повернув законопроєкт №7731 до Верховної Ради з пропозиціями. Зеленський вважає, що такий підхід не відповідає Конституції України, бо використане у законі формулювання «зв’язки із фізичними особами» не має чіткого правового визначення.
Правозахисники закликали президента ветувати згаданий закон. У заяві, яка опублікована Центром прав людини ZMINA, йдеться, що вимога повідомляти про контакти в російській окупації суперечить державній політиці реінтеграції, а також фактично робить із мільйонів переселенців та інших громадян, зареєстрованих в окупації, тих, «зв’язок» з ким слід сприймати як загрозу.
Вимогу щодо повідомлення про «зв’язки» з жителями на ТОТ чи людьми, які там перебувають або зареєстровані, правозахисники називають «непропорційним заходом державної політики для захисту національних інтересів України в умовах збройної агресії».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.