Категорія
Новини
Дата

Українців не звільнятимуть з роботи за звʼязки в окупації та РФ. Верховна Рада відреагувала на вето президента

1 хв читання

Верховна Рада погодилася з пропозиціями президента Володимира Зеленського й виключила із законопроєкту №7731 норму про право роботодавця на звільнення працівника за неінформування про звʼязки з особами, які перебувають у РФ або в окупації. За законопроєкт в цілому проголосував 241 народний депутат на засіданні Верховної Ради 4 червня, пише Інтерфакс-Україна.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Деталі

  • Дотримуючись пропозицій президента, Верховна Рада також доповнила законопроєкт новими частинами. 
  • Так, складовою правил внутрішнього трудового розпорядку можуть бути правила поведінки, які містять зобовʼязання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом. Йдеться про інформацію, що становить державну чи комерційну таємницю, а також про умови роботи з конфіденційною інформацією. 
  • Документ також передбачає обовʼязковість встановлення правил поведінки на підприємствах, в установах, організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та / або обʼєктах чи операторах критичної інфраструктури.

Контекст

Документом пропонувалося доповнити статтю 142 КЗпП положеннями, які дозволяли роботодавцям зобовʼязувати працівників повідомляти про звʼязки з громадянами Росії або мешканцями тимчасово окупованих територій. 

Президент 15 травня повернув законопроєкт №7731 до Верховної Ради з пропозиціями. Зеленський вважає, що такий підхід не відповідає Конституції України, бо використане у законі формулювання «зв’язки із фізичними особами» не має чіткого правового визначення.

Правозахисники закликали президента ветувати згаданий закон. У заяві, яка опублікована Центром прав людини ZMINA, йдеться, що вимога повідомляти про контакти в російській окупації суперечить державній політиці реінтеграції, а також фактично робить із мільйонів переселенців та інших громадян, зареєстрованих в окупації, тих, «зв’язок» з ким слід сприймати як загрозу. 

Вимогу щодо повідомлення про «зв’язки» з жителями на ТОТ чи людьми, які там перебувають або зареєстровані, правозахисники називають «непропорційним заходом державної політики для захисту національних інтересів України в умовах збройної агресії».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні