Компанія «Укргазвидобування», що є частиною групи «Нафтогаз», пробурила свердловину, добовий дебіт якої сягнув понад 460 000 кубометрів газу, йдеться у релізі групи. Вона має найвищі показники видобутку серед свердловин, які компанія ввела в експлуатацію протягом останніх 2,5 років.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- У «Нафтогазі» повідомляють, що це стало можливим завдяки сучасним підходам до обробки геологічної інформації, зокрема матеріалів 3D-сейсморозвідки. Це дало змогу ідентифікувати раніше нерозвіданий поклад і визначити оптимальну точку для буріння.
- За словами т.в.о. генерального директора «Укргазвидобування» Олега Толмачева, компанія працює над тим, щоб Україна змогла вже наступного опалювального сезону відмовитися від імпорту газу.
Контекст
Компанія «Укргазвидобування» пробурила 47 нових свердловин у минулому році. Цей показник практично не відрізняється від довоєнного, повідомили в пресслужбі НАК «Нафтогаз України». Газовикам вдалося досягти рекордних показників буріння, заявляють у компанії. У жовтні 2022-го буровий підрозділ «Укргазвидобування» – «Укрбургаз» – встановив рекорд із місячної проходки буріння – 30 505 м.
«Нафтогаз» планує у 2023-му збільшити видобуток газу на 1 млрд кубометрів – до 13,5 млрд кубів, сказав в інтервʼю Forbes голова НАК Олексій Чернишов. За його словами, разом зі збільшенням видобутку приватними видобувниками, це дасть змогу Україні відмовитися від імпорту газу.
2022 рік «Нафтогаз» планує завершити з видобутком близько 12,5 млрд кубометрів. Але через втрати від обстрілів показник 2022-го може бути скоригованим.
Оцінка збитків – $700 млн. «Це те, що ми не змогли видобути через обстріли, плюс пошкодження інфраструктури», – каже очільник НАК. Левова частина цієї суми – це збитки за жовтень-грудень 2022-го.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.