Категорія
Новини
Дата

«Укрпошта» планує інвестувати у власний банк 1,5 млрд грн. За основу бере модель Amazon та Kaspi

«Укрпошта» планує інвестувати у власний банк до 1,5 млрд грн. Про це заявив у вівторок СЕО держкомпанії Ігор Смілянський під час дискусії у Київській школі економіки, повідомляє Liga.net.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Сума у 1,5 млрд грн включає початкові інвестиції, докапіталізацію банку та супутні витрати, заявив Смілянський.
  • «Укрпошта» бере за основну модель Amazon та казахської фінтех компанії Kaspi, яка поєднала пошту, e-commerce і банк.
  • Смілянський розраховує, що банк «Укрпошти» стане третім в Україні за кількістю клієнтів.

Цитата

«Початкові інвестиції – це 500 млн грн, враховуючи ІТ-системи та банківську ліцензію. Решта, включно з докапіталізацією, – від 500 млн грн до 1 млрд грн», – сказав Смілянський.

Контекст

Про бажання розвивати фінансові послуги на базі «Укрпошти» Смілянський говорив ще 2017-го. Компанія планувала закрити операцію до квітня 2022-го.

Згідно з розрахунками Смілянського, створення поштового банку дозволило б залучити до банківської системи 15 млн жителів невеликих населених пунктів, де немає фінустанов, але де працює «Укрпошта». Самій держкомпанії банківський бізнес допоміг би збільшити дохід до 16 млрд грн у 2025 році, прогнозував СЕО «Укрпошти».

«Укрпошта» планує купити Альпарі Банк та звернулася за погодженням до АМКУ та Нацбанку.

НБУ, який має погодити угоду між «Укрпоштою» та Альпарі різко виступав проти допуску ще однієї держкомпанії на банківський ринок.

Альпарі — найменший український банк з активами на 1 грудня 2021 року в 230 млн грн, майже 60% цієї суми складають ОВДП. 11 місяців 2021-го банк закінчив зі збитками 8 млн грн. Статутний капітал банку — 232 млн грн. Альпарі Банк існує з 2012 року, його власник — громадянин ОАЕ Бахтарі Хедаятоллах. З 2018 року наглядову раду банку очолює експрезидент Віктор Ющенко.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні