Категорія
Новини
Дата

«Укрпошта» планує цьогоріч збільшити доставку посилок на 50% та інвестувати в автоматизацію 1,3 млрд грн

Державний поштовий оператор «Укрпошта» має намір у 2024 році збільшити кількість відправлених посилок на 50%, про це повідомив генеральний директор компанії Ігор Смілянський в ефірі ютуб-проєкту Forbes Ukraine «Business Breakfast з Володимиром Федоріним». За його словами, цьогоріч на цифровізацію спрямують 1,3 млрд грн.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Плани досить амбітні, розраховуємо, що буде плюс 50% цього року по посилках», – сказав Смілянський.
  • За словами очільника «Укрпошти», минулого року оператор мав 536 млн доставлених одиниць, які включають листи.
  • Він наголосив, що минулого року кількість відправлених посилок виросла на 40%, і цьогоріч має зрости ще.
  • Смілянський додав, що цього року «Укрпошта» має повністю автоматизувати процес сортування посилок. Зокрема, за наступні чотири місяці планується відкрити 18 нових сортувальних центрів.
  • Він також нагадав, що «Укрпошта» почала доставляти ліки. «В Україні 10 млн пенсіонерів, кожен 10-й замовить собі раз на місяць щось – це 1 млн посилок на місяць», – додав гендиректор компанії.
  • Смілянський зазначив, що «Укрпошта» відстає по відділеннях у Києві, Одесі та Дніпрі. «Ми маємо відкрити десь 300 відділень, щоб покриття стало таке, як ми хочемо», – сказав він, додавши, що запуск поштоматів та доставки за допомогою дронів буде залежати від ринку.
  • Компанія планує інвестувати 1,3 млрд грн у цифровізацію цього року, зазначив він.

Контекст

«Укрпошта» закінчила 2023 рік з чистим доходом від реалізації товарів і послуг у сумі 11,9 млрд грн, що на 19% більше порівняно з показником 2022-го. Після падіння у перший рік війни «Укрпошта» повернулася до зростання. Очікується, що у 2024-му дохід збільшиться до 14,1 млрд грн.

Для порівняння: у довоєнному 2021 році дохід «Укрпошти» становив 11,1 млрд грн, у 2022-му – знизився до 10 млрд грн.

У 2023 році кількість відправлених посилок виросла на 40%, також на 40% зросла кількість грошових переказів.

Одним із основних напрямів роботи на 2024 рік в «Укрпошті» визначили цифровізацію, також очікується, що всі посилки користувачів будуть сортуватися автоматично. Компанія планує розбудовувати мережу вантажних відділень і у 2024 році відкрити 41 відділення в обласних центрах.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні