Рендер American University
Категорія
Картина дня
Дата

Який вигляд матиме American University з бюджетом $33 млн і чому він не лише для багатих? Інтервʼю з його засновником Куртом Волкером

Рендер American University

American University взяв в оренду будівлю річкового вокзалу у центрі Києва та облаштує там університет західного зразка з бюджетом $33 млн. Навчання розпочнеться у 2022 році

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

До запуску університету приєдналися українські та американські інвестори, включно з президентом Cintana Education Ріком Шангроу, співвласником АТБ-Маркету Геннадієм Буткевичем та Куртом Волкером, колишнім спецпредставником Державного департаменту США з питань України. Ми поспілкувалися з Волкером про його роль у розвитку American University Kyiv, ціни на навчання в університеті та його важливість для українських студентів. Forbes публікує скорочену та відредаговану для ясності версію розмови.

Чому ви вирішили стати одним із засновників American University Kyiv?

Це чудовий спосіб продовжувати роботу, яку я робив як спецпредставник Державного департаменту США з України. Цей університет може допомогти Україні стати сильнішою, модернізувати її та зробити ближче до Заходу.

Чимало українців їдуть на навчання за кордон. Тепер вони зможуть і в Україні здобути освіту західного типу та якості.

Україна зараз проходить через зміну поколінь – від радянського менталітету у старших людей до сучасного менталітету у молоді. Освітня система такого типу допоможе прискорити цей процес.

American University буде лише у столиці чи запуститься і в інших містах України?

Ми сконцентровані на тому, щоб спочатку зробити правильно перший – у Києві. Це є пріоритет. Необхідно, щоб у ньому навчалося багато людей і щоб він став фінансово незалежним. Коли це станеться, ми оцінимо, чи потрібні кампуси в інших містах або навіть в інших країнах регіону.

Наша амбіція: прийняти перших студентів на магістерські програми вже навесні, лише за кілька місяців, а на бакалаврат – у вересні 2022 року. Це будуть програми в галузі менеджменту та ІТ, а трохи пізніше – у сфері інженерії, архітектури, дизайну та права.

Запустимося восени 2022-го і сподіваємося вирости до 3800 студентів за наступні пʼять років.

Скільки ви особисто інвестували в університет – грошей та часу?

Я почав займатися цим проєктом майже одразу після того, як пішов з державної посади. Минуло майже два роки. Wings and Freeman Capital тоді звернулися до мене із пропозицією стати частиною цього проєкту. Вони шукали партнерів для American University у Києві і я поїхав говорити з Arizona State University. Виявилося, що вони якраз шукали пропозицій на кшталт цього. Потім домовлялися, розробляли коцепт та шукали фінансування.

Ми маємо інвестиційні зобовʼязання, яких вистачить на перші два роки роботи університету. За додатковим фінансуванням ми підемо до US International Development Finance Corporation – кошти від них покриють ще пʼять років і допоможуть дотягнути нас до того етапу, коли прибутків від навчання буде достатньо для стійкої роботи.

Який вигляд матиме American University з бюджетом $33 млн і чому він не лише для багатих? Інтервʼю з його засновником Куртом Волкером /Фото 1

Такий вигляд матиме American University.

Який вигляд матиме American University з бюджетом $33 млн і чому він не лише для багатих? Інтервʼю з його засновником Куртом Волкером /Фото 2

Такий вигляд матиме American University.

Який вигляд матиме American University з бюджетом $33 млн і чому він не лише для багатих? Інтервʼю з його засновником Куртом Волкером /Фото 3

Такий вигляд матиме American University.

Який вигляд матиме American University з бюджетом $33 млн і чому він не лише для багатих? Інтервʼю з його засновником Куртом Волкером /Фото 4

Такий вигляд матиме American University.

Який вигляд матиме American University з бюджетом $33 млн і чому він не лише для багатих? Інтервʼю з його засновником Куртом Волкером /Фото 5

Такий вигляд матиме American University.

Який вигляд матиме American University з бюджетом $33 млн і чому він не лише для багатих? Інтервʼю з його засновником Куртом Волкером /Фото 6
Попередній слайд
Наступний слайд

Тобто це десь $50 млн?

Так, приблизно.

Навіщо Україні ще один університет?

Різноманітність та можливість вибору у навчанні – це важливо. Освіта західного зразка відрізняється від того, що є зараз в Україні. Точні науки та технології – це сфери, у яких ваша країна вже сильна. І ми можемо працювати з цією базою далі: привозити знаменитих професорів, сучасні навчальні плани та інший контент із одного з найкращих університетів США – Arizona State University. Думаю, студентам в Україні це сподобається.

Тут немає іншого American University. Вони є у Римі, Софії, Бейруті. В Україні – немає. Розмір і можливості цієї країни заслуговують на велику увагу та інвестиції.

Що скажете тим, хто каже, що American University буде лише для дітей багатих батьків?

Вартість навчання у нас буде набагато нижчою, ніж у США чи інших країнах, куди їдуть українські студенти. Ми намагаємось встановити ринкову ціну, вона не дуже відрізнятиметься від того, що українці вже платять у приватних школах. Ми ще й субсидуватимемо плату за навчання перші кілька років і даватимемо знижку, щоб зробити університет якомога доступнішим.

Філософія Arizona State University – робити якісну освіту доступною, тримати витрати такими низькими, щоб дати якомога більшій кількості людей шанс бути успішними. Ця сама філософія – частина ДНК American University Kyiv.

Як би ви описали типового студента American University?

Цікавиться якісною освітою, хоче і може знати англійську на високому рівні до кінця навчання в університеті, цікавиться точними науками, західною освітою та культурою.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні