Кабінет міністрів передав силам безпеки і оборони 9,6 млрд грн військового ПДФО. Рішення було ухвалено на засіданні уряду 23 січня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго».
Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!
Ключові факти
- Кошти підуть на закупівлю озброєння, техніки, боєприпасів, засобів захисту, сказав Шмигаль.
- «На кожному урядовому засіданні ухвалюємо рішення, що посилюють нашу оборону. Нещодавно виділили рекордні 17,5 млрд грн на будівництво фортифікацій та спрямували 792 млн грн для нагальних потреб військових частин», – зазначив прем’єр-міністр.
- Він нагадав, восени минулого року виконавча і законодавча влади злагоджено ухвалили важливе рішення про переспрямування коштів ПДФО, які платять наші військові, з бюджетів громад до спецфонду державного бюджету.
- Таким чином на цей рік держава отримала додатковий ресурс – плюс 51 млрд грн на розвиток оборонно-промислового комплексу та понад 43 млрд грн – на виробництво дронів.
- Одночасно було ухвалено рішення, що 10% від військового ПДФО буде направлено напряму військовим частинам.
Контекст
8 листопада Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який переспрямовує ПДФО з зарплат військових із місцевих бюджетів у держбюджет.
Місцеві бюджети готуються до втрати десятків мільярдів гривень надходжень, які вони отримують від податку на доходи фізичних осіб. Значна частина цього податку, що генерується з зарплат військових, надходитиме напряму до центрального бюджету. Йдеться про 25,8 млрд грн цього року і 93,7 млрд грн наступного, уточнив премʼєр-міністр Шмигаль.
Це дійсно болючий удар для місцевого самоуправління, яке стало звикати до суттєвих надходжень саме від військового ПДФО. Для деяких громад ця втрата буде критичною. Наприклад, у Миколаєві ПДФО з зарплат військових генерує 46% доходів бюджету, розповідає мер міста Олександр Сєнкевич. «Без цих грошей нам не вистачатиме коштів на зарплати, комунальні послуги, обслуговування міста», – каже він.
Для таких випадків уряд планує запровадити наступного року додаткову дотацію для міст і громад, де військовий ПДФО є бюджетоутворювальним податком.
Та чи достатньо цього, щоб вирішити фінансові суперечності між центральною та місцевою владою, читайте в матеріалі Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.