Кабінет міністрів розробляє механізми виплат компенсації підприємцям, які не працюють через запровадження «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Виплати розраховуватимуть за середньою зарплатою в регіоні, заявив радник керівника Офісу президента Андрія Єрмака та ексміністр економіки Тимофій Милованов у ефірі «Україна 24».
Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.
Ключові факти
- Сума виплати підприємцям буде повʼязана з рівнем середньої зарплати в конкретних містах і може відрізнятися залежно від регіону.
- Програма підтримки бізнесу працюватиме за таким алгоритмом: місцева влада області «червоної» зони повинна розробити пакет підтримки й показати його центральній владі. Після цього центральна влада додасть до тих коштів, які готова надати місцева влада, ще 100%.
- Одна з вимог програми підтримки – виплати мають відбуватися через «Дію». За словами Милованова, це дасть змогу домогтися прозорості, швидкості й виключити зловживання.
Контекст
Щоб підтримати громадян і бізнес, які постраждали від карантину в 2020 році, Верховна Рада України передбачила фінансову допомогу в розмірі 8000 грн для найманих працівників підприємств, а також ФОПів.
Окрім цього, ФОПів першої групи звільнено від сплати ЄСВ та єдиного податку. Такі податкові канікули мають тривати з грудня 2020-го до травня 2021 року. Також списали податковий борг до 3060 грн, який існував у платників до 1 листопада 2020 року.
За розрахунками Мінекономіки, в цілому за одноразовою матеріальною допомогою в розмірі 8000 грн звернулися понад 480 000 ФОПів і найманих працівників. 2020 року за цією програмою виплачено 3,6 млрд грн. Також понад 200 млн грн отримали підприємці за компенсацією ЄСВ.
Наразі в Україні триває третя хвиля COVID-19. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов зазначив, що загальнонаціональний локдаун введуть, якщо від 50% до 70% усіх областей України опиняться в «червоній» зоні епідеміологічної небезпеки. Станом на 23 березня з 25 регіонів, окрім АР Крим та Севастополя, у «червоній» зоні перебувають дев’ять: Київ, Львівська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська та Чернівецька області.
Деякі регіони вже почали вводити локдауни. Зокрема, з 20 березня в Києві три тижні введено жорсткий карантин. Також локдаун запроваджено на території Львівської, Київської, Черкаської областей. Окрім того, на цьому тижні посилять карантин Дніпро та Миколаїв.