Категорія
Новини
Дата

Уряд поширив виплати від ООН на мешканців територій, які окуповані, деокуповані або знаходяться в зоні бойових дій

Кабінет міністрів поширив додаткові виплати від міжнародних організацій на мешканців, які не мають і не мали статусу внутрішньо переміщених осіб, але проживають на окупованих, деокупованих територіях або знаходяться в зоні активних бойових дій. Про це повідомили пресслужба Мінсоцполітики та прем'єрміністр Денис Шмигаль.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Розширили перелік громадян, які можуть претендувати на виплати по 2200–2500 грн щомісячно від міжнародних гуманітарних організацій, повідомив премʼєр.
  • Відтепер додаткові грошові виплати міжнародними організаціями можуть надаватись особам, які не мають і не мали статусу внутрішньо переміщених осіб, але проживають: у деокупованих населених пунктах; у населених пунктах, які знаходяться у зоні активних бойових дій або постійних обстрілів; у населених пунктах, які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
  • Наприкінці травня заявку на отримання таких грошових виплат можна буде подати через інформаційну платформу «єДопомога».
  • Дані, які людина вказує в заявці, верифікуватимуться на основі даних з державних реєстрів. Верифіковані заявки передаватимуться міжнародним організаціям, які прийматимуть рішення щодо виплат на основі пріоритетності вразливих категорій отримувачів та наявності коштів для здійснення таких виплат.
  • Також передбачено, що виплачувати допомогу на проживання продовжать переміщеним особам, які подали заявку про знищене або пошкоджене житло до 20 травня поточного року, або які в будь-який час підтвердять відповідний факт документами, виданими органами місцевого самоврядування.

Контекст

Всесвітня продовольча програма ООН (WFP) виплачує українським переселенцям грошову допомогу через Western Union. Отримати її можна в банках-партнерах. Виплати дорівнюють 2220 грн на особу та до 6660 грн на родину.

На 10 травня кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні перевищила 8 млн осіб, водночас 2,7 млн повернулися додому, за даними Міжнародної організації з міграції. Ще місяць тому в опублікованому МОМ звіті ця цифра складала 7,7 млн. До п’ятірки регіонів, з яких виїжджали найбільше, увійшли Харківська, Київська, Донецька, Луганська області та Київ.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні