Кабінет міністрів поширив додаткові виплати від міжнародних організацій на мешканців, які не мають і не мали статусу внутрішньо переміщених осіб, але проживають на окупованих, деокупованих територіях або знаходяться в зоні активних бойових дій. Про це повідомили пресслужба Мінсоцполітики та прем'єрміністр Денис Шмигаль.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Розширили перелік громадян, які можуть претендувати на виплати по 2200–2500 грн щомісячно від міжнародних гуманітарних організацій, повідомив премʼєр.
- Відтепер додаткові грошові виплати міжнародними організаціями можуть надаватись особам, які не мають і не мали статусу внутрішньо переміщених осіб, але проживають: у деокупованих населених пунктах; у населених пунктах, які знаходяться у зоні активних бойових дій або постійних обстрілів; у населених пунктах, які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
- Наприкінці травня заявку на отримання таких грошових виплат можна буде подати через інформаційну платформу «єДопомога».
- Дані, які людина вказує в заявці, верифікуватимуться на основі даних з державних реєстрів. Верифіковані заявки передаватимуться міжнародним організаціям, які прийматимуть рішення щодо виплат на основі пріоритетності вразливих категорій отримувачів та наявності коштів для здійснення таких виплат.
- Також передбачено, що виплачувати допомогу на проживання продовжать переміщеним особам, які подали заявку про знищене або пошкоджене житло до 20 травня поточного року, або які в будь-який час підтвердять відповідний факт документами, виданими органами місцевого самоврядування.
Контекст
Всесвітня продовольча програма ООН (WFP) виплачує українським переселенцям грошову допомогу через Western Union. Отримати її можна в банках-партнерах. Виплати дорівнюють 2220 грн на особу та до 6660 грн на родину.
На 10 травня кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні перевищила 8 млн осіб, водночас 2,7 млн повернулися додому, за даними Міжнародної організації з міграції. Ще місяць тому в опублікованому МОМ звіті ця цифра складала 7,7 млн. До п’ятірки регіонів, з яких виїжджали найбільше, увійшли Харківська, Київська, Донецька, Луганська області та Київ.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.