Категорія
Новини
Дата

В АРМА не звітують про арештовані російські та білоруські активи. Аналітики Trap Aggressor дізналися причину

В Агентстві з розшуку і менеджменту активів (АРМА) відмовилися надати інформацію про перелік російських та білоруських активів, які були арештовані після 24 лютого та передані в управління до АРМА. Про це йдеться у повторній відповіді АРМА на звернення аналітиків Trap Aggressor у звʼязку з відкриттям провадження Омбудсменом через приховування інформації про російські активи.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Після остаточної відмови АРМА оприлюднити інформацію про те, які саме підприємства та майнові комплекси російських і білоруських власників на території України були передані в управління, в Секретаріаті Уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця повідомили, що провадження закрито. 
  • В АРМА наголошують, що відмовляють у наданні інформації з двох причин.
  • По перше, в Агентстві віднесли інформацію про перелік російських та білоруських активів, їхньої вартості та власників до службової інформації через воєнний стан і його загрози. 
  • По друге, в АРМА заявляють, що не ведуть окремий облік російських та білоруських арештованих активів, а також не мають інформації про отриману суму від їхньої реалізації.
  • «Вказані відомості жодним чином не створюються чи опрацьовуються в процесі виконання АРМА своїх повноважень. Формування ж інформації за запитуваними вами критеріями покладає на АРМА додаткове навантаження, зокрема шляхом необхідності застосування значних інтелектуальних зусиль з метою здійснення аналітичної обробки вхідних даних та їхнього узагальнення», – заявили в агентстві.

Контекст

В Trap Aggressor зауважують, що АРМА неодноразово у своїх пресрелізах вказувала саме на російську приналежність отриманих активів. Зокрема, у листопаді АРМА ​​повідомила про відбір управителя для активів «Вінницяпобутхім», кінцевим бенефіціарним власником якого є російська компанія.

Однак Агентство не звітує перед суспільством, скільки конкретно коштів отримав бюджет протягом 2022 року від управління російськими активами і хто саме управляє цими активами. Через це неможливо оцінити ефективність АРМА, наголошують в Trap Aggressor.

Раніше Омбудсмен відкрив на АРМА провадження через приховування інформації про російські активи за зверненням Trap Aggressor.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні